یکشنبه , ۲۷ مرداد ۱۳۹۸

«کوتروویچ» به عنوان مشاور در کنار فدراسیون شنا خواهد بود


دبیر فدراسیون شنا در گفتگو با “ورزش تایمز” درباره حضور دبیر فدراسیون شنا کرواسی و مربی این کشور در ایران گفت: تومیسلاو کارلو (دبیر فدراسیون شنا کرواسی) و کوتروویچ مربی برتر شنا، واترپلو و بدنسازی در سایر رشته‌هاست. او در سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ به عنوان مشاور با فدراسیون شنا ایران همکاری داشته است و چند شناگر خوب ما در اردوهای بلند مدت (یک تا دوماهه) زیر نظر او کار کرده اند. در همان زمان علیرضایی در بازی های آسیایی ۲۰۱۰ مقام چهارم را کسب کرد.

فرید فتاحیان در ادامه افزود: قطعا کوتروویچ به طور دائم نمی تواند در ایران حضور داشته باشد چرا که او مربی تخصصی شنا نیست و به عنوان مربی بدنساز در سایر رشته‌ها فعالیت دارد. در المپیک ریو کوتوویچ  ۳ مدال در رشته‌های مختلف در تیم‌هایی که به عنوان مربی بدنساز در آن حضور داشت، کسب کرد. ما از او به عنوان مشاور در کنار فدراسیون شنا استفاده خواهیم کرد.

وی درباره مربی برای تیم های ملی شنا نیز گفت: با دبیر فدراسیون شنا کرواسی مذاکراتی خواهیم داشت تا بتوانیم یک مربی به صورت دائم در ایران داشته باشیم. شهنازی نیز حمایت کرد  و نوید داد که کمیته ملی المپیک از طرح‌های فدراسیون شنا حمایت خواهد کرد. امیدوارم بتوانیم یک مربی دائم در ایران داشته باشیم.

فتاحیان درباره زمان مشخص شده برای انتخاب مربی گفت: چهارشنبه و پنج شنبه با تومیسلاو کارلو صحبت خواهیم کرد تا درباره جزئیات به توافق برسیم. معمولا حضور مربیان خارجی در ایران با مشکلاتی همراه است و سعی در برطرف کردن آن داریم.

دبیر فدراسیون شنا در پایان گفت: خوشبختانه نظر و نگاه کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش نسبت به شنا تغییر کرده است و نظر مثبتی دارند،  می دانند که برای درخش در سطح جهان باید به رشته‌های پایه توجه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *