یکشنبه , ۱۸ خرداد ۱۳۹۹

کمیته ملی المپیک صد درصد بودجه ۹۸ فدراسیون‌ها را پرداخت می‌کند


کیکاووس سعیدی در گفتگو با “ورزش تایمز” با بیان اینکه مرحله سوم تخصیص بودجه به فدراسیون ها یکشنبه انجام شد، گفت: در این مرحله از تخصیص ۲۴ فدراسیونی که اقدام به افتتاح حساب جدید در بانک مرکزی کرده اند، بودجه خود را دریافت کردند. میزان پرداختی به سایر فدراسیون ها و از جمله فوتبال هم مشخص است و به محض افتتاح حساب و اعلام شماره آن، واریز خواهد شد.

وی ادامه داد: تخصیص بودجه به فوتبال در هیات اجرایی تصویب شده است اما رقم آن مشخص نیست. فقط اینکه میزان تخصیص از سال گذشته که ۲۴۰ میلیون تومان بود نباید کمتر باشد.

خزانه دار کمیته ملی المپیک با بیان اینکه با پرداخت مرحله سوم بودجه به فدراسیون ها میزان تخصیص به هر یک از آنها ۹۰ درصد شد، گفت: تلاش کمیته ملی المپیک این است که بودجه پرداختی به فدراسیون ها از محل اعتبارات سال جاری را به صد درصد برساند و قطعا این کار را انجام خواهد داد. از طریق دریافت منابع جدید مالی یا صرفه جویی به طور حتم بخش باقی مانده بودجه فدراسیون ها در ماه های آتی به حساب شان واریز می شود.

سعیدی همچنین در مورد لحاظ شدن بودجه ویژه برای فدراسیون های صاحب سهمیه المپیک گفت: کشتی و بسکتبال فدراسیون هایی هستند که بخشی از اعتبارات خود از این محل را گرفته اند. این دو فدراسیون به ترتیب ۲۵۰ و ۲۰۰ میلیون تومان دریافت کرده اند. البته کمیته ملی المپیک به والیبال هم بابت قهرمانی در آسیا ۲۰۰ میلیون تومان پرداخت کرده است.

ذی حساب کمیته ملی المپیک تاکید کرد: بودجه ویژه برای فدراسیون های المپیکی در دو مرحله به حساب شان واریز می شود اما اینکه هر فدراسیون دقیقا چه میزان دریافتی خواهد داشت، مشخص نیست ضمن اینکه قاعدتا میزان پرداختی به فدراسیون های المپیکی یکسان نخواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *