سه شنبه , ۲۵ دی ۱۳۹۷

کسب شش مدال برای پاروزنان ایران/ روز اول بی طلا تمام شد


به گزارش “ورزش تایمز”، مسابقات قایقرانی آبهای آرام قهرمانی زیر ۲۳ سال و جوانان آسیا از امروز دوشنبه ۳۰ مهر ماه به میزبانی سمرقند ازبکستان آغاز شده که ملی ‌پوشان ایران در این روز در مواد مختلف مسافت هزار متر به مصاف رقبای خود رفتند که حاصل آن کسب شش مدال شامل دو نقره و چهار برنز بود.

در رده سنی زیر ۲۳ سال و در کایاک یک نفره هزار متر امید احمدی پس از قایقرانان ازبکستان و قزاقستان موفق به کسب مدال برنز شد. در کانوی یک نفره هزار متر محمدنبی رضایی هم بعد از نمایندگان تاجیکستان و ازبکستان مدال برنز کسب کرد. در ماده کایاک دونفره هزار متر تیم ایران با ترکیب محمد هادی جعفری و علیرضا جهان‌ نما چهارم شد.

در کایاک چهارنفره هزار متر مردان تیم ایران با ترکیب امید احمدی، علیرضا جهان‌ نما، محمد هادی جعفری و پوریا شریفی در رده دوم ایستاد و نشان نقره را دریافت کرد. در این ماده تیم های ازبکستان و قزاقستان مدال طلا وبرنز گرفتند.

اما در رده سنی جوانان، در ماده کایاک یک نفره هزار متر ایلیا نادر نژاد به عنوان نفر سوم از خط پایان گذر کرد و نشان برنز دیگری برای ایران بدست آورد. در این ماده نمایندگان کشورهای قزاقستان و ازبکستان مدال طلا و نقره گرفتند. در کانوی یک نفره هزار متر مردان عرفان زنده ‌پی  تنها با اختلاف هزارم ثانیه از کسب مدال بازماند و چهارم شد. در کایاک دونفره هزار متر تیم ایران با ترکیب ایلیا نادرنژاد و علیرضا مرادی دوم شده و دومین نشان نقره امروز را از آن خود کردند. در این ماده تیم های قزاقستان و ازبکستان طلا و برنز گرفتند. در ماده کانوی دونفره هزار متر تیم ایران متشکل از  کمیل خزائی و عبداله مشایخ پس از تیم های ازبکستان و قزاقستان مدال برنز را از آن خود کرد.

به این ترتیب در پایان نخستین روز از این مسابقات کاروان قایقرانی کشورمان در رده های سنی جوانان و زیر ۲۳ سال در مسافت هزار متر موفق به کسب دو مدال نقره و چهار برنز شدند.

مسابقات قایقرانی آبهای آرام قهرمانی آسیا در رده سنی جوانان و زیر ۲۳ سال فردا در مواد مختلف در مسافت ۲۰۰ متر دنبال خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *