شنبه , ۲۷ دی ۱۳۹۹

کرونا مسابقات جهانی پارااسکی را به سال ٢٠٢٢ موکول کرد


به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین، وب‌سایت اینساید دگیمز از تغییر زمان برگزاری رقابت‌های جهانی پارااسکی به میزبانی نروژ خبر داد.

مسابقات قهرمانی پارااسکی جهان پیش از این قرار بود هفت تا بیست فوریه ٢٠٢١ (١٩ بهمن تا دوم اسفند سال جاری) در لیلهامر نروژ برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا به ژانویه ۲۰۲۲ (دی ۱۴۰۰) موکول شد.

بر این اساس مسابقات با شروع بازی‌های پارالمپیک زمستانی ۲۰۲۲ پکن در ماه مارس (اسفند ماه ۱۴۰۰) فقط یک ماه فاصله کوتاه خواهد داشت.

قبل از تصمیم به تعویق انداختن این رقابت‌ها، جلساتی بین انجمن اسکی نروژ، ورزش‌های جهانی پارازمستانی و کمیته ملی المپیک و پارالمپیک نروژ برگزار شد که البته فدراسیون بیاتلون و فدراسیون ورزش هیات مدیره این کشور نیز در این تصمیم دخیل بودند.

کریستین هولتز، مدیرعامل ورزش‌های جهانی زمستانی معلولین در این‌باره گفت: ما منتظر مسابقات قهرمانی جهان به میزبانی لیلهامر در سال آینده بودیم و این تصمیم خبری نبود که ما بخواهیم با جامعه ورزش خود به اشتراک بگذاریم. اما از تصمیم به تعویق افتادن مسابقات حمایت می‌کنیم چرا که همیشه سلامتی ورزشکاران و همه مسئولان برگزاری مسابقات در اولویت قرار دارد.

هولتز در پایان خاطرنشان کرد: همه مسئولان برگزاری مسابقات جهانی ورزش‌های پا را زمستانی کار فوق‌العاده‌ای انجام داده‌اند و ما به همکاری با آنها ادامه می‌دهیم تا مهم‌ترین رویداد خود را ارائه دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *