جمعه , ۸ مرداد ۱۴۰۰

کار بزرگی در شنا انجام شد/ نظرات مخالفان کم لطفی به شنا است


گامر دیلانچیان سرمربی تیم شنای اصفهان در گفتگو با “ورزش تایمز” درباره کسب سهمیه B المپیک توسط مهرشاد افقری در مسابقات بلغارستان، گفت: مسابقات بلغارستان آخرین فرصت برای کسب سهمیه المپیک بود. با توجه به شرایط پیش آمده و اینکه نتوانستیم در رقابت ترکیه شرکت کنیم در رقابت‌های بلغارستان حضور داشتیم. با کمک باشگاه اریس، فدراسیون، وزارت امور خارجه و غیره در دقیقه ۹۰ ویزای حضور در بلغارستان را گرفتند.

وی افزود: خدا را شاکرم طبق برنامه ریزی های صورت گرفته رکوردهای مدنظر شناگرانمان به دست آمد و توانستیم ورودی B المپیک را برای دومین بار در شنا به دست آوریم که البته با توجه به شرایط کرونایی و بدون حضور در اردوهای خارجی و مسابقات آمادگی کار بزرگی کردیم. شاید اولین بار است که چنین اتفاقی رخ می‌دهد و توانستیم بدون مربی خارجی ورودی B المپیک را کسب کنیم. این نوید روزهای خوب به شنا می‌دهد که اگر حمایت مسئولان را داشته باشیم موفقیت‌های بزرگی را به دست خواهیم آورد.

مربی تیم شنای اصفهان درباره حواشی ایجاد شده درباره ورودی بی المپیک توسط افقری اظهار داشت: مسابقات کسب سهمیه در حد A,B برگزار می‌شود که کشورهای پیشرفته مانند چین و آمریکا در مسابقات ورودی A شرکت و سهمیه المپیک را به دست می‌آورند. اما کشورهایی مثل ایران که سطح پایین‌تری در شنا دارند در مسابقات ورودی B شرکت می‌کنند. این صحبت‌ها که مطرح می‌شود حرف مخالفان است و کم لطفی آنها به شنا و شناگران می‌باشد تا ارزش کار را پایین بیاورند. امیدوارم در ادامه مشکلی پیش نیاید و افقری در المپیک حضور داشته باشد. با توجه به اینکه افقری با اقتدار نفر نخست مسابقات نیز شد، شانس بالایی برای حضور در المپیک دارد. اگر رکورد مهرشاد را با فینالیست‌های بازی‌های آسیایی مقایسه کنیم، می‌بینیم که بسیار نزدیک است.

وی در خصوص شرایط کرونایی و ضربه‌ای که شنا از این موضوع خورد، ادامه داد: شنا جزو ورزش‌هایی بود که بیشترین ضربه را از کرونا خورد. امیدوارم مسئولان ارزش کار را بدانند و نگاه بهتری به شنا داشته باشند. امیدوارم با برنامه ریزی های بهتر، حمایت بیشتری از شناگران صورت گیرد. از همه مسئولانی که در این مسیر به ما کمک کردند تا راه هموار شود، تشکر می‌کنم. اداره کل اصفهان، باشگاه اریس که به عنوان یک باشگاه خصوصی تیم را حمایت کرد و همچنین حمایت فدراسیون که باعث شد این اتفاق رقم بخورد. در ادامه نیاز به کمک وزارت ورزش و مسئولان کمیته ملی المپیک داریم که روند موفقیت‌ها ادامه دار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *