چهارشنبه , ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

کاروان ورزش با نام «ستارگان ایران زمین» در المپیک شرکت خواهد کرد


به گزارش “ورزش تایمز”، امین عارف نیا رئیس ستاد فرهنگی المپیک توکیو که امروز یکشنبه در نشست خبری مسئولان کمیته ملی المپیک حضور داشت در مورد آخرین اقدامات انجام شده پیرامون فعالیت‌های فرهنگی کاروان اعزامی به توکیو توضیح داد.

وی در آغاز به پیشینه تشکیل ستاد فرهنگی المپیک برای همکاری با کمیته ملی المپیک و اینکه این ستاد از خردادماه سال گذشته آغاز به کار کرد، اشاره داشت و اینکه نهادهای زیادی با این ستاد همکاری دارند.

عارف نیا با یادآوری توقف چندماه فعالیت‌های ستاد فرهنگی توکیو -به دلیل تعویق المپیک- خاطرنشان کرد: به دنبال مسجل شدن برگزاری المپیک در بازه زمانی جدید، مجدد فعالیت‌های ستاد از سر گرفته شد و به نتایجی هم رسید.

مسئول ستاد فرهنگی المپیک توکیو به انتخاب شعار همه برای ایران و نام ستارگان ایران زمین برای کاروان ایران اشاره کرد و گفت: جام ارجان هم نشان ویژه کاروان ایران است که بیانگر پیشینه ورزش کشور است.

طراحی لباس کاروان ایران دیگر موضوعی بود که عارف نیا در مورد آن توضیح داد. وی با یادآوری اینکه برای طراحی لباس کاروان ١٢٠٣ نمونه پیشنهادی لباس ارائه شد، اشاره‌ای به روند انتخاب لباس‌ها داشت و اینکه نمونه‌های برتر نهایی شده‌اند.

عارف نیا همچنین از نهایی شدن طرح منتخب در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد و اینکه بعد از آن مرحله تولید لباس‌ها آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه در روز اول آغاز به کار ستاد بحث تولیدات فرهنگی، چند رسانه‌ای، دیداری و شنیداری در دستور کار بود، صحبت‌هایش را ادامه داد و گفت:
تولیدات رسانه‌ای پیرامون سرزمین ایران و ورزشکاران راه یافته به المپیک در دستور کار گذاشته شده بود. در این زمینه محصولات متعددی در حال تولید است ضمن اینکه برای هواداران کاروان با کمک سفارت ایران در ژاپن سایتی طراحی شده است‌.

وی ادامه داد: در صورت عدم حضور تماشاگران روی ایرانی‌های مقیم ژاپن تمرکز می‌کنیم و این ظرفیت را فعال می کنیم‌. تهیه کالاهای فرهنگی و محصولات دیداری و شنیداری نیز در دستور کار قرار داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *