یکشنبه , ۱۵ تیر ۱۳۹۹

چرا استخرها نمی‌توانند فعالیت کنند؟/ معیشت ۲۰ هزار نفر در خطر است


محسن سمیع زاده در گفتگو با “ورزش تایمز” درباره زمان آغاز به کار استخرها و شروع اردوهای ملی پوشان شنا برای رقابت‌های انتخابی المپیک توکیو گفت: متاسفانه هنوز خبری از بازگشایی استخرها نیست علی رغم اینکه استخرها نیز با رعایت پروتکل‌های بهداشتی می توانند فعالیت‌شان را آغاز کنند.

مدیرتیم های ملی شنا ادامه داد: سوالم از وزارت بهداشت این است چرا استخرها نمی توانند فعالیت کنند در حالی که تونل های ضدعفونی که در سطح شهر استفاده می شود از کولر و ازون است! تمام استخرها مجهز به کولر و یا اوزن هستند وطبق پروتکل جهانی ۱۵ میلی گرم کولر در آب هیچ گونه ویروسی داخل آب زنده نگه نمی دارد. آب تنها جایی است که از ویروس ایمن است.

وی افزود: مشکل در حقیقت تجمع است که طبق پروتکل ارائه شده قرار است یک شناگر به همراه یک مربی وارد یک استخر ۵۰ متری شوند اما پاسخ درستی دریافت نکردیم.نا امید نشسته ایم و شنا مثل همیشه مظلوم است. شنا مهم نیست بهتر است شنا قهرمانی را تعطیل کنند. نمی شود که بدون برنامه فقط از شنا مدال بخواهند.

سمیع زاده اظهار کرد: ورزش شنا برای کسب نتیجه نیاز به برنامه بلند مدت دارد. با مربیان بزرگ در ارتباط هستم و آنها با رعایت پروتکل های بهداشتی در اتریش و آلمان تمرینات را آغاز کرده اند. شرایط آنها به مراتب از ما بحرانی تر است اما تمرینات را با رعایت پروتکل های بهداشتی آغاز کرده اند. می توانیم با کاهش ظرفیت و تجمع زدایی استخرها را باز کنیم.

وی تصریح کرد: شهرداری طرح ترافیک را برداشته است و حضور مردم در مترو افزایش یافته است یعنی وضعیت مترو از استخرها بدتر است! در تلویزیون شاهد بودم بازیکنان فوتبال از میان تونل ضدعفونی کننده عبور می کردند خنده ام گرفت ظاهراً اشرافی به این موضوع ندارند که آب با کولر و یا اوزن کارضدعفونی را انجام می دهد یعنی آب سالم ترین محیط است.

سمیع زاده در پایان گفت: جدا از بحث فنی موضوع امرار معیشت مربیان و ناجیان مطرح است. من کارمند دولت هستم و حقوقم را دریافت می کنم پس برای بازگشایی استخرها سنگ خودم را به سینه نمی زنم. حدود ۲۰ هزار نفر مربی و ناجی داریم که از این طریق امرار معاش می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *