دوشنبه , ۱۱ مرداد ۱۴۰۰

پیگیر واکسیناسیون ناجیان غریق هستیم/برگزاری انتخابی تیم ملی غواصی


به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی، مجمع عمومی و سالیانه فدراسیون امروز چهارشنبه ۹ تیرماه به ریاست مهدی علی نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش در محل سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در جریان این مجمع که با حضور کامل اعضا برگزار شد، مهدی حیدری با بیان اینکه سال ۹۹ فدراسیون با تغییر و تحولات زیادی مواجه بود، گفت: سال گذشته اکثر فدراسیون‌ها تحت الشعاع کرونا بودن. ما هم مستثنی نبودیم؛ طوری‌که برخی از بخش‌های تقویم اجرایی نشد با این حال فعالیت‌های پیش بینی شده زیادی به سرانجام رسید.

در ادامه حیدری گزارشی از اقدامات انجام شده در برگزاری دوره‌های آموزشی داوری و مربیگری غواصی و نجات غریق، انعقاد تفاهم نامه‌های همکاری، فعالیت فرهنگی و همچنین دیگر اقدامات انجام شده ارائه کرد.

به گفته وی برگزاری ۳۱۵ دوره نجات غریق به صورت آنلاین، ۲ دوره داوری نجات غریق، ۶ دوره مربیگری، ۷ دوره نجات غریق درجه ۲ همراه با برگزاری ۲۳۲ دوره غواصی دو ستاره، ۷۸ دوره غواصی ۳ ستاره، ۲۴ دوره امداد و نجات و ۱۹ دوره بازآموزی مدرسی غواصی از جمله فعالیت‌های اجرا شده بود.

وی همچنین از برگزاری مسابقه عکاسی از محیط زیست، امضای تفاهم نامه همکاری با فدراسیون قایقرانی در راستای پاکسازی دریاچه آزادی یاد کرد.

در بخش دیگری از مجمع امروز و در رابطه با تقویم ۱۴۰۰، حیدری به کارگاه‌ها و دوره‌های آموزشی و بازآموزی مدرسان و داوران نجات غریق و غواصی، برگزاری کارگاه‌های حقوقی و … که برای اجرایی شدن در مقاطع زمانی مختلف پیش بینی شده‌اند، اشاره کرد. وی همچنین اشاره‌ای هم به برگزاری هفته پیشگیری از غرق شدگی و فعالیت‌های گسترده انجام شده در این زمینه داشت.

رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی به آمار مغروقین اشاره کرد و اینکه طبق گزارش‌های آماری، تعداد مغروقین در استخرهای ورزشی نسبت به استخرهای کشاورزی کمتر است. وی در همین رابطه به طرح ایمن سازی استخرهای کشاورزی و برنامه‌ریزی های انجام شده در این زمینه اشاره داشت.

حیدری همچنین یادآور شد که از این پس دوره ویژه مدیران اماکن آبی با همکاری مشترک فدراسیون نجات غریق و فدراسیون شنا برگزار می‌شود، وی در این بخش از حمایت‌های دکتر علی نژاد برای اجرایی شدن این طرح تقدیر کرد.

رئیس فدراسیون نجات غریق همچنین از مکاتبات این فدراسیون با وزارت ورزش و ستاد ملی مبارزه با کرونا برای واکسیناسیون منجیان غریق خبر داد و اینکه تلاش این است طرح مورد نظر امسال به سرانجام برسد.

بنابر اعلام مهدی حیدری و با توجه به در پیش بودن مسابقات جهانی غواصی در ترکیه، رقابت‌های انتخابی تیم ملی مردادماه در جزیره کیش برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *