پنجشنبه , ۱ آبان ۱۳۹۹

پیمان فخری: فعلا برنامه‌ای برای اردوی متمرکز شمشیربازان نداریم


پیمان فخری سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر در گفتگو با “ورزش تایمز”، در رابطه با وضعیت تمرینی این تیمِ المپیکی و برنامه های پیش رو در وضعیت کرونا توضیح داد.

وی گفت: با توجه به مجوزی که توسط ستاد مبارزه با کرونا در ورزش برای آغاز به کار فعالیت های شمشیربازی صادر کرده است، قرار بود از ۱۰ مهرماه تمرینات متمرکز ملی پوشان اسلحه سابر را آغاز کنیم اما همزمانی این برنامه با موج سوم کرونا باعث لغو این برنامه شد.

سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر که خود پیش از این مبتلا به کرونا شده بود با تاکید بر مهم شمردن این ویروس و لزوم پیشگیری از ابتلا به آن خاطرنشان کرد: مجوز اردوها و تمرینات شمشیربازی وقتی صادر شد که آمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کرونا تا حدی کاهش پیدا کرده بود اما همزمان با آغاز برنامه پیش بینی شده برای اردوهای متمرکز شاهد افزایش دوباره آمارها بودیم تا حدی که صلاح نبود اردویی داشته باشیم. به همین دلیل ترجیح دادیم شمشیربازان کماکان به صورت انفرادی تمرینات‌شان را دنبال کنند.

فخری تصریح کرد: با این شرایط و افت و خیز مداومی که در رابطه با شیوع کرونا شاهد هستیم، اصلا مشخص نیست دقیقا از چه زمانی بتوانیم تمرینات را در قالب اردو پیگیری کنیم. البته که ملی پوشان اسلحه سابر کماکان به صورت انفرادی پیگیر تمرینات خود هستند و من هم وضعیت آنها را زیر نظر دارم.

وی با یادآوری اینکه مجتبی عابدینی و علی پاکدامن در تهران تمرین می کنند و به همین دلیل وضعیت آنها را بیشتر رصد می کند، خاطرنشان کرد: در مورد محمد رهبری، محمد فتوحی و نیما زاهدی شرایط فرق می کند، آنها در شهر محل اقامت‌شان تمرین می کنند. بنابراین به نظارت مجازی برای وضعیت آنها اکتفا می شود. خوشبختانه همه بازیکنان در شرایط بدنی و آمادگی خوبی قرار دارند.

سرمربی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر تاکید کرد: با وجود کرونا و محدودیت های اردویی که ایجاد کرده، شمشیربازان به لحاظ بدنی در بهترین شرایط ممکن به سر می برند چرا که طی این مدت تمرکز زیادی روی بدنسازی داشته اند.

فخری همچنین در مورد ترکیب المپیکی تیم ملی شمشیربازی اسلحه سابر گفت: ترکیب این تیم برای حضور در توکیو چهار نفره خواهد بود. حضور مجتبی عابدینی و علی پاکدامن قطعی است اما در مورد دو نفر دیگر میان فتوحی، رهبری و زاهدی رقابت وجود دارد. هر سه نفر آمادگی خوبی دارند اما قاعدتا یکی از آنها شانسی برای اعزام ندارد. طی ماه های آینده از حضور در اردو و میادین مختلف در مورد ترکیب نهایی به جمع بندی می رسیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *