چهارشنبه , ۲۹ اسفند ۱۳۹۷

پیش‌بینی دو مدال طلا در بازی‌های آسیایی/ کمبودی بود مقصر من هستم


به گزارش “ورزش تایمز”، غلامرضا امینی در نشست خبری فدراسیون قایقرانی پیش از اعزام به بازی های آسیایی جاکارتا به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی در ابتدای صحبت هایش گفت: خوشبختانه مدیران گذشته در فدراسیون طوری کار کرده اند که هم من راحت هستم و هم توقعات از قایقرانی بالا رفته است.

رئیس فدراسیون قایقرانی اظهار داشت: جا دارد از کسانی که پیش از من در فدراسیون کار می کرده اند تشکر کنم. قایقرانی الان مثل رشته هایی همچون کشتی، کاراته و ووشو می تواند یار و یاور کاروان ایران برای دستیابی به مدال ها و جایگاه های بهتر باشد.

امینی تصریح کرد: عمده زحمت کار قایقرانی بعد از بازی های آسیایی اینچئون بر عهده کادر فنی ایرانی بوده است. ما سرمربی خارجی اعزامی به بازی های آسیایی نداریم. شاید مشاوران خارجی به ایران کمک کنند ولی با سرمربیان ایرانی در جاکارتا حاضر می شویم.

وی در ادامه سخنان خود و در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر حضور «لیو» سرمربی خارجی در تیم ایران، صحبت های قبلی خود را اصلاح کرد و خاطرنشان کرد: بله؛ آقای لیو در تیم ایران حضور دارند و یک سرمربی خارجی با خودمان به جاکارتا می بریم.

رئیس فدراسیون قایقرانی با بیان اینکه از رشته های بادبانی و اسلولوم توقع مدار ندارد، تأکید کرد: با این حال در روئینگ کایاک و کانو انتظار مدال می رود. اگر این اتفاق افتاد دلیلش سرمربیان ایرانی هستند و اگر هم موفق نبودیم مسئولیتش با بنده است.

امینی با بیان اینکه باید تلاش کنیم رنگ مدال های قایقرانی را عوض کنیم، گفت: خیلی امیدوارم این اتفاق در جاکارتا رخ بدهد. همه مسئولان کمک کرده اند ولی کاستی هایی از طرف بنده وجود داشته و  اگر دو طلا نگیریم این از کاستی من بوده است.

وی افزود: با وجود این حدس خودم این است که بتوانیم دو مدال طلا بگیریم.

رئیس فدراسیون قایقرانی درباره تغییر سرمربی خارجی یادآور شد: زمانی که آقای جیوگا سرمربی شد، از وی خواستیم که تمام مواد قایقرانی به جز یک نفره سبک را مدیریت کند که ایشان هم قبول کرد. در خیلی از کشورها این اتفاق می افتد.

امینی درباره بازگشت پژمان دیوسالار و محسن شادی به تیم قایقرانی بعد از خداحافظی آنها، تصریح کرد: محسن شادی هیچ وقت از ما جدا نشده بود. او مشکلات خانوادگی داشت و برای همین گاهی پیش ما بود و گاهی پیش خانواده اش. به شادی گفته بودیم هر موقع بخواهد مجدد به قایق رانی ورود کند باید تست بدهد. پژمان دیوسالار را هم ۷ ماه پیش خواهش کردیم به اردو بیاید و الان شرایط خوبی دارد.

وی در پایان درباره اینکه فدراسیون قایقرانی چه برنامه ای برای پشتوانه سازی این رشته دارد، خاطرنشان کرد: کشور ما سه سهمیه المپیک جوانان را کسب کرده است. این سه سهمیه خدا را شکر از استان های کرمانشاه، لرستان و تهران بوده است. از این جهت می گویم که یک سری استانها مثل گیلان، بوشهر، گلستان در رشته های قایق رانی سابقه طولانی دارند و حضور لرستان و کرمانشاه نشان می دهد که این رشته گسترش یافته است. خدا را شکر در مسابقات کشور چین، ۱۴ استان ما مدال گرفته اند. انشاءالله روزی بیاید که هر ۲۹ استان مدال قهرمانی بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *