یکشنبه , ۴ آبان ۱۳۹۹

پرداخت نصف و نیمه حقوق المپیکی به فدراسیون دوچرخه‌سواری


به گزارش “ورزش تایمز”، دوچرخه سواری از جمله رشته های صاحب سهمیه ایران برای بازی های المپیک توکیو است. تک سهمیه این رشته به واسطه رنکینگ جهانی و در بخش جاده – تایم تریل از سوی فدراسیون جهانی دوچرخه سواری به ایران اعطا شده است.

به همین دلیل و از آنجا که رکابزن اعزامی ایران به توکیو مشخص نیست، حقوق مصوب ستاد عالی بازی های المپیک و آسیایی برای المپین ها با تاخیر نسبت به دیگر رشته ها و به صورت نصف و نیمه در اختیار فدراسیون دوچرخه سواری قرار گرفت.

کمیته ملی المپیک سه هفته پیش بخش دوم حقوق مصوب این ستاد را به حساب فدراسیون ها واریز کرد. در این مرحله همچون مرحله اول که وزارت ورزش مسئولیت پرداخت آن را عهده دار بود، هر یک از ورزشکاران المپیکی و سرمربیان‌شان ۳۰ میلیون تومان برای ۶ ماه دریافت کردند. پرداختی به مربیان هم ۱۵ میلیون تومان بود.

فدراسیون دوچرخه سواری اما طی چند روز گذشته حقوق المپیکی خود را از کمیته ملی المپیک دریافت کرد. این کمیته به خاطر نامشخص بودن رکابزن اعزامی و مربی او، نصف حقوق مصوب – برای مرحله دوم- یعنی ۱۵ میلیون تومان در اختیار فدراسیون دوچرخه سواری قرار داد تا به ورزشکار خود اختصاص دهد. معادل همین رقم هم بابت مربی به فدراسیون دوچرخه سواری پرداخت شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *