شنبه , ۴ خرداد ۱۳۹۸

پایان نوسازی و بازسازی آکادمی ملی المپیک در تیرماه سال آینده


به گزارش “ورزش تایمز”، بعد از گذشت ۱۵ سال از تأسیس و بهره برداری آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک نیاز به تجهیز و بازسازی در این نهادِ وابسته به کمیته ملی المپیک احساس می‌شد. به خصوص با توجه به انفجار مهیبی که مردادماه در محل موتورخانه و تأسیسات آکادمی ملی المپیک رخ داد و منجر به آتش سوزی در این محل و جان باختن سه نفر از کارگران شد.

بر همین اساس از یک ماه پیش اقدامات لازم برای بازسازی و نوسازی آکادمی ملی المپیک با بودجه مصوب ۵ میلیارد تومانی آغاز شد و همچنان هم ادامه دارد.

تا به امروز اقدامات لازم برای تجهیز و تعمیر آکادمی ملی المپیک در دو بخش اصلی تقریباً به سرانجام رسیده طوری که شرایط بهره برداری آنها تا پایان سال مهیا است. در برخی بخش‌ها اقدامات بازسازی و نوسازی همچنان ادامه دارد و در بخشی مانند مرکز تمرینات آبی هم اقدامات لازم بعد از نوروز ۹۸ آغاز می‌شود. مجموع این اقدامات حداکثر تا تیرماه سال آینده ادامه دارد.

کیکاووس سعیدی خزانه دار کمیته ملی المپیک در گفتگو با “ورزش تایمز” با بیان اینکه طبق برآورد صورت گرفته بودجه ۵ میلیاردی مصوب برای بازسازی و نوسازی آکادمی ملی المپیک کافی است، گفت: این بودجه پیش از این در اختیار کمیته ملی المپیک قرار گرفت و بر اساس آن تعمیر و تجهیز این مرکز آغاز شد. طبق اقداماتی که انجام شده و برنامه‌های تکمیلی که باید در این مرکز انجام شود، به بودجه بیشتری نیاز نیست.

وی همچنین در مورد مراحل بازسازی و نوسازی در آکادمی ملی المپیک هم توضیح داد و یادآور شد: این اقدامات در دو بخش اصلی تقریباً به سرانجام رسیده است. یکی از بخش‌ها، تأسیسات آکادمی بود که باید برای آن چیلر خریداری و نصب می‌شد. دو دستگاه چیلر با ظرفیت بالا تهیه شده است. این دستگاه‌ها طی روزهای آینده نصب و تست آنها انجام می‌شود.

خزانه دار کمیته ملی المپیک با بیان اینکه بازسازی سالن شهید فارسی هم به عنوان یکی دیگر از بخش‌های اصلی درحال انجام است، ادامه داد: تعمیر و نوسازی این سالن هم طی دو هفته آینده و تا پایان سالم به سرانجام می‌رسد. برای سایر بخش‌های ساختمانی که تعمیرات در آنها آغاز شده هم تجهیزات مورد نیاز خریداری شده است.

به گفته سعیدی بازسازی و نوسازی تأسیسات و سالن فارسی تا پایان سال به طور کامل تمام می‌شود.

وی همچنین با اشاره به اینکه بازسازی مرکز تمرینات آبی هم توسط مشاوران پروژه در حال بررسی است، یادآور شد: اقدامات لازم در این بخش بعد از نوروز ۹۸ آغاز می‌شود. همزمان بازسازی و نوسازی لازم در بخش‌هایی از مرکز سنجش مانند رختکن‌ها، سرویس‌ها و… نیز انجام خواهد شد.

سعیدی تاکید کرد که حداکثر تا تیرماه سال آینده تعمیر و تجهیز این بخش‌ها نیز تمام شده و پرونده بازسازی نوسازی آکادمی ملی المپیک بسته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *