دوشنبه , ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

پایان روز نخست بدون شگفتی/ ایرانی ها مقتدرانه شروع کردند

به گزارش “ورزش تایمز”، روز نخست مسابقات کبدی مردان و زنان قهرمانی آسیا جمعه در سالن امام خمینی (ره) گرگان پس از انجام ۲۰ بازی به پایان رسید.

در بخش مردان و از گروه یک، مطابق انتظار تیم های مدعی هند و پاکستان حریفان خود را شکست دادند.

پاکستانی ها امروز هر سه بازی خود را با پیروزی پشت سر گذاشتند تا صعودشان به مرحله نیمه نهایی قطعی شود. هندی ها نیز هر دو بازی خود را برنده از زمین خارج شدند.

از جمله نتایج جالب توجه این گروه می توان به شکست سنگین افغانستان مقابل ژاپن اشاره کرد.

در گروه دو نیز که تیم کبدی کشورمان هردوبازی خود را با پیروزی پشت سر گذاشت تا خیالش از بابت صعود به عنوان سرگروه به مرحله نیمه نهایی آسوده شود. ایرانی ها ابتدا به سادگی تایلند را شکست دادند و در بازی دوم با حمایت پرشور تماشاگران بر تیم کره جنوبی غلبه کردند.

پس از ایران، سریلانکا و کره جنوبی با یک پیروزی و یک شکست در رتبه های دوم و سوم جدول قرار گرفته اند. از جمله نتایج جالب این گروه به پیروزی با اختلاف ۱۰۰ امتیاز سریلانکا مقابل ترکمنستان می توان اشاره کرد.

در بخش زنان نیز شگفتی خاصی رقم نخورد و نتایج مطابق انتظار پیش رفت.

در گروه یک تیم کره جنوبی با سه پیروزی متوالی صعودش به مرحله نیمه نهایی را مسجل کرد. هندی ها نیز با کسب دو پیروزی از بخت بالایی برای صعود برخوردار هستند.

از جمله نتایج جالب این گروه می توان به پیروزی های نزدیک کره جنوبی مقابل چین تایپه و تایلند اشاره کرد.

در گروه دو نیز، تیم زنان کشورمان شروع بسیار خوبی در این مسابقات داشت و در تک بازی روز اول مقابل تیم عراق پیروزی قاطعی را کسب کرد و سریلانکا با کسب دو پیروزی به صدرجدول تکیه زد. پیروزی سریلانکا بر پاکستان از جمله نتایج جالب این گروه بوده است.

در حاشیه مسابقات روز نخست آئین افتتاحیه رسمی رقابت ها با حضور دبیرکل کنفدراسیون کبدی آسیا، معاون فرهنگی وزیر ورزش، استاندار گلستان، نمایندگان مردم گرگان، آق قلا و گنبدکاووس در مجلس، رئیس فدراسیون کبدی و تعدادی از مقامات استانی و شهرستانی برگزار شد.

ایرانی ها برای صدرنشینی به میدان می روند

مسابقات کبدی مردان فردا (شنبه) با برگزاری ۱۰ بازی پیگیری می شود که طبق برنامه از ساعت ۸ به صورت همزمان تیم هند با افغانستان و تایلند با کره جنوبی دیدار می کنند. سپس از ساعت ۹ تیم کشورمان به مصاف ترکمنستان می رود و همزمان ژاپن با عراق مصاف می دهد.

از ساعت ۱۴ به طور همزمان تیم ایران با سریلانکا و ترکمنستان با تایلند رقابت می کنند و از ساعت ۱۵ افغانستان با عراق و کره جنوبی با ترکمنستان دیدار می کنند. از ساعت ۱۶ نیز هند با پاکستان برای سرگروهی گروه یک به مصاف هم می روند و سریلانکا با تایلند مسابقه می دهد.

در بخش زنان نیز از ساعت ۱۱ صبح تیم کشورمان پذیرای سریلانکا خواهد بود و همزمان پاکستان با ژاپن بازی می کند. پس از آن، چین تایپه با تایلند و هند با ترکمنستان دیدار می کنند.

از ساعت ۱۳ تیم کشورمان مقابل پاکستان به میدان می رود و همزمان عراق با سریلانکا بازی می کند. از ساعت ۱۸ و ۳۰ دقیقه، هندی ها با کره جنوبی دیدار می کنند و چین تایپه به مصاف ترکمنستان می رود. در نهایت از ساعت ۱۹ و ۳۰ دقیقه، تیم ایران برای تثبیت صدرنشینی به مصاف ژاپن می رود و پاکستان با عراق دیدار می کند.

دهمین دوره مسابقات کبدی مردان قهرمانی آسیا و پنجمین دوره مسابقات کبدی زنان قهرمانی آسیا از سوم تا پنجم آذرماه به میزبانی گرگان در سالن امام خمینی (ره) این شهرستان در حال برگزاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *