دوشنبه , ۲۸ مرداد ۱۳۹۸

وزیر ورزش بوکس را نمی‌خواهد/ دروغگویی بزرگترین مشکل فدراسیون است


به گزارش “ورزش تایمز”، احسان روزبهانی بوکسور المپیکی ایران بعدازظهر امروز یکشنبه در نشست خبری آغاز همکاری با حامی مالی جدید خود در جمع خبرنگاران گفت: قرارداد اسپانسری من به تازگی منعقد شده است و قرار است تا المپیک ۲۰۲۰ از من حمایت شود.

همه گفتند احسان نمی‌تواند برگردد
وی افزود: من چند ماه قبل در جام مکران به قضاوت داور ایرانی باختم و همه گفتند احسان نمی‌تواند دوباره شروع کند. با کادر فنی صحبت کرده ام و قرار شد که به وزن ۸۱ کیلوگرم بیایم.

روحیه ام مثل المپیک لندن شده است
ملی پوش بوکس با اشاره به رقابتهای قهرمانی آسیا گفت: در قهرمانی آسیا تیم جوانی به تایلند بردند که کار خوبی هم بود. تصمیم دارم تا دوباره وزنم را کم کنم و در ۸۱ کیلوگرم مبارزه کنم. حامی مالی روحیه من را برای ادامه کار خیلی بیشتر کرده و روحیه ام مثل المپیک لندن شده است. در رقابتهای سهمیه المپیک روسیه حتماً در وزن ۸۱ کیلوگرم شرکت می‌کنم و هر کس جز یک هشتم نهایی باشد سهمیه می‌گیرد.

تصمیم فدراسیون بوکس اشتباه است
روزبهانی در پاسخ به سوال “ورزش تایمز” که آیا برکناری سرمربی تیم ملی را درست می‌دانید گفت: به نظر من تیم بهترین نتیجه را گرفت و حق خوری در مسابقات قهرمانی آسیا مشهود بود. تصمیم فدراسیون کاملاً اشتباه است. مربی قزاق هیچ کاری نمی‌تواند بکند ضمن اینکه این روزها فدراسیون جهانی با قزاق‌ها زاویه دارد و در بازی‌های آسیایی هم شرایط را دیدیم. با سرمربیگری مربی قزاق دودش به چشم ما می‌رود. لطمه را ما می‌بینیم و بوکس ضربه خواهد خورد.

با دو مربی کار می‌کنم
وی در پاسخ به سوال دیگر “ورزش تایمز” مبنی بر اینکه تمریناتتان را با چه کسی ادامه می‌دهید گفت: مربی بدنساز من دکتر بهرامی نژاد است و مربی بوکسم نیز آقای احدی است. همه می‌دانند که احدی بهترین مربی فنی ایران است و من این موضوع را با فدراسیون نیز هماهنگ کرده ام.

می‌خواهم دوباره به موفقیت برسم
المپین بوکس ادامه داد: شرایط خوبی ندارم. مثل المپیک ریو باید فقط تنهایی کیسه و میت بزنم. بالای ۴ سال است که تا جام مکران بوکس نکرده بودم. من عمل جراحی کرده بودم و دستم فلج شده بود اما حالا دوباره بلند شدم و سعی دارم به موفقیت برسم.

وزیر ورزش هم بوکس را نمی‌خواهد
روزبهانی ادامه داد: وزیر ورزش هم بوکس را نمی‌خواهد. چند سال است که ما لیگ بوکس نداریم و بعد دوستان دنبال راه اندازی بوکس بانوان هستند در حالی که در اداره بوکس آماتور مردان هم مانده اند. با پیمان فخری صحبت کردم و از ایشان عاجزانه خواستم تا من را از حاشیه فدراسیون بوکس نجات دهد و قرار شد تا جلسه‌ای با آقای صالحی امیری داشته باشیم.

مشکل اصلی بوکس دروغگویی است
وی افزود: مشکل اصلی فدراسیون بوکس دروغ گویی است. مسئولان فقط با حرف زمان می خرند و بزرگترین لطمه به بوکس می‌خورد. برای المپیک ریو من سهمیه گرفته بودم و باز هم در تیم ملی در وزن من بوکسور به مسابقات می‌بردند که دیگر فدراسیون جهانی نامه داد که مگر شما در این وزن سهمیه نگرفته اید؟!

پیشنهادات زیادی را رد کردم
روزبهانی در خصوص شرایط حریفانش در بوکس جهانی گفت: من خیلی از پیشنهاداتم را به عشق بوکس ایران و کشورم رد کردم. حریفانم همه در مسابقات هستند و شرایطشان بسیار خوب است. نمی دانم چرا نمی‌خواهند من باشم، شاید چون حرف حق را می زنم از من بدشان می‌آید.

فدراسیون به وعده‌هایش عمل نکرده است
وی تصریح کرد: فدراسیون فقط چند اعزام انجام داده و به هیچ کدام از وعده‌هایش عمل نکرده است. تنها چیزی که از مسئولان می‌خواهم این است که اعزام خرداد به قزاقستان انجام شود و هیچ چیز دیگری نمی‌خواهم.

قصد نداشتم مدالم را به موزه بدهم
المپین بوکس در خصوص اهدای پنهانی مدال جهانی اش به موزه ورزش گفت: من مدالم را در زمان ریاست ناطق نوری به فدراسیون اهدا کرده بودم که آقای ثوری آن را بدون اطلاع من به موزه ورزش داد. من در صفحه شخصی ام نوشتم از این موضوع اطلاعی ندارم و پیگیری می‌شود که بعد از آن پیام‌های زیادی برایم فرستادند. بعد از آن آقای ثوری از من معذرت خواهی کرد و گفتم که قصد نداشتم مدالم را اهدا کنم.

گفتم اگر من را نمی‌خواهند بگویند
‌روزبهانی در خصوص پیش بینی خود از کسب سهمیه المپیک گفت: با این شرایط بعید می دانم سهمیه ای کسب شود. من در خصوص خودم به فدراسیون گفته ام که اگر من را نمی‌خواهند بگویند بروم. من خیلی از رشته‌های دیگر عقب مانده ام. از وزیر و رئیس کمیته ملی المپیک می‌خواهم نگاهشان را به بوکس تغییر دهند. امیدوارم با روحیه ای که توسط حامی مالی به من تزریق شد برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۲۰ به موفقیت برسم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *