جمعه , ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

ورزشکاران پروتکل بهداشتی را رعایت کنند/ خروج از مدال آوری ۴ رشته


به گزارش “ورزش تایمز”، مسعود سلطانی فر در مراسم سالروز افتتاح موزه ملی ورزش که امروز در محل کمیته ملی المپیک برگزار شد، از افرادی که در راه اندازی این موزه نقش داشتند و به ویژه صالحی امیری تقدیر و تشکر کرد.

وی گفت: با همت صالحی امیری و همکاری دیگر افراد موزه راه اندازی شد. شاید اگر این همت نبود مانند قبل موزه ای نداشتیم اما حالا در تدارک گسترش و احتمال انتقال محل موزه هستیم.

وزیر ورزش با اشاره به تاخیر المپیک خاطرنشان کرد: برنامه ریزی کرده بودیم برای حضور موفق در المپیک امسال اما ویروس منحوس کرونا باعث تاخیر آن شد.

سلطانی فر با اشاره به موفقیت کاروان المپیک در المپیک لندن و مدال آوران ایرانی در آن دوره بازی ها تصریح کرد: در ریو هم با وجود برخی مشکلات نتایج خوبی گرفتیم.

وی خاطرنشان کرد: با هماهنگی که از بیش از دو سال پیش با همکاران داشتیم، رویدادهایی مانند بازی های آسیایی و داخل سالن به طور ویژه رصد شد، نتایج در ستاد عالی بررسی شد، برخی رشته ها مانند همیشه بار مدال آوری را به دوش داشتند اما رشته های جدیدی هم به مدال آوران اضافه شدند.

وزیر ورزش افزود: امیدواریم برای المپیک توکیو که ان شالله برگزار می شود تعداد محدود رشته های مدال آور به ٧ – ٦ رشته افزایش پیدا کند. امیدواریم که با استفاده از ظرفیت ها نتایج خوبی بگیریم.

وی به تاثیرات ویروس کرونا بر فعالیت های ورزشی اشاره کرد و گفت: کم کم جریان ورزش را به راه می اندازیم تا شور و شعف را ایجاد کنیم البته فراموش نکنیم که کرونا به شدت ویروسی بی رحم است. طبق گفته وزیر بهداشت اگر قهرمانی مبتلا به کرونا شود بعید است بتواند ورزش قهرمانی را ادامه دهد.

وی تاکید کرد: باید پروتکل های بهداشتی را ورزشکاران رعایت کنند. تلاش می کنیم در رشته های زرد آغاز به کار داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *