چهارشنبه , ۸ مرداد ۱۳۹۹

واکنش هادی رضایی به بودجه صفر دولت برای پارالمپیک توکیو: در شوکم


به گزارش “ورزش تایمز”، رئیس جمهور روز گذشته لایحه پیشنهادی دولت برای کل بودجه سال ۹۹ کشور را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

در این لایحه علاوه بر بودجه ای که در بخش جاری و عمرانی و همچنین متفرقه برای کمیته ملی المپیک در نظر گرفته شده است، مبلغ ۳۰ میلیارد تومان هم برای این کمیته و ویژه بازی های المپیک پیشنهاد شده است.

برای کمیته ملی پارالمپیک اما هیچ بودجه ویژه و جدا از بودجه سالیانه این کمیته پیش بینی نشده در حالیکه کمیته ملی پارالمپیک هم همچون کمیته ملی المپیک سال آینده درگیر بزرگترین رویداد خود یعنی بازی های پارالمپیک خواهد بود.

این موضوع با واکنش هادی رضایی همراه شده است. دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک در گفتگو با “ورزش تایمز” در این زمینه گفت: به معنای واقعی در شوک هستم و هیچ پاسخ و توجیهی برای این موضوع ندارم چون اصلا منطقی برای آن پیدا نمی کنم.

وی با اشاره به مقایسه سطحی میان وضعیت دو کاروان اعزامی به المپیک و پارالمپیک ادامه داد: کاروان پارالمپیک دو سه برابر کاروان المپیک کسب سهمیه می کند و به همین اندازه مدال آورتر هم است. تا به امروز ورزشکاران جانباز و معلول ۷۱ سهمیه گرفته اند اما میزان سهمیه برای کاروان المپیک تازه به عدد ۲۹ رسیده است. با این حال نمی دانم چرا ما نباید بودجه ویژه بازی های پارالمپیک داشته باشیم.

دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک در پاسخ به این پرسش که «آیا پیش از این و برای بهره مندی از شرایط مالی بهتر در سال آینده رایزنی داشتید؟» گفت: به هر حال ما هم روال کاری خود را دنبال می کنیم اما واقعا نمی دانم چه شده است و با این وضعیت چه خواهد شد؟ فقط امیدوارم اشتباهی صورت گرفته باشد در غیر این صورت همان که گفتم، من فقط شوک زده ام.

رضایی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه « ۳۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بودجه پیشنهادی برای کمیته ملی پارالمپیک است. در بخش عمرانی هم برای این کمیته ۱۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. این میزان بودجه پاسخگوی برنامه‌های شما در سال آینده خواهد بود؟»، گفت: ما از مشکلات دولت مطلع هستیم. بر مبنای بودجه ای که مصوب شده و در اختیار می گیریم، برنامه‌های‌مان را دنبال می کنیم. بعضا مجبوریم به حداقل ها اکتفا کنیم و اینگونه پیش برویم.

به گزارش “ورزش تایمز”، کمیته ملی پارالمپیک در حالی با این شرایط مالی و پیشنهادی در سال آینده مواجه شده که از مجموع بودجه ابلاغی خود برای سال جاری که ۲۹ میلیارد تومان بود تا به امروز تنها ۳۵ درصد دریافت کرده است.

سرپرست کاروان اعزامی به بازی های پارالمپیک توکیو در این زمینه گفت: تا امروز بدون هیچ انتقاد و گله ای کارمان را انجام داده و اجازه ندادیم هیچ برنامه ای زمین بماند اما به هر حال ما هم تا زمانی با این شرایط کنار می آییم که در توان‌مان باشد. درصورتی که احساس کنیم نمی توانیم با این شرایط مالی محدود ادامه فعالیت داشته باشیم، کنار می رویم تا کسانی بیایند که توانمندی بیشتر از ما دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *