سه شنبه , ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

هیچ ورزشکار حرفه ای در ایران به کرونا مبتلا نشده است


به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، مهدی علینژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان در جلسه ستاد پیشگیری از همه گیری ویروس کرونا که عصر امروز دوشنبه برگزار شد توضیحاتی درباره آخرین شرایط ورزشکاران ارائه کرد.

علینژاد با بیان اینکه از همان روزی که تست مثبت دو نفر در قم برای ویروس کرونا مثبت اعلام شد، تمهیدات لازم در ابعاد همگانی و قهرمانی ورزش اندیشیده شد، گفت: در مورد رشته های المپیکی با تمهیدی که آقای سلطانی فر وزیر ورزش داشت هماهنگی به خرج دادیم و تا روز یکشنبه ۴ اسفند تمام کسانی را که در معرض کسب سهمیه بودند تا پایان سال ۹۸ را از ایران خارج کردیم چون فکرمان این بود که ویروس به سرعت انتشار پیدا می کند و عنقریب هم پروازها کنسل می شود و هم مجوز ورود نمی دهند. این تصمیم خوبی بود و باعث شد سهمیه های خوبی را در همین یک ماه اخیر با تدبیری که اتخاذ شد  بدست آوریم  رشته های بوکس، کاراته و وزنه برداری را از ایران خارج کردیم در حالی که مسابقاتشان تا ۱۰ روز بعد انجام می شد.

علینژاد ادامه داد: به ژیمناستیک و شمشیربازی هم که خارج از ایران بودند، اطلاع دادیم تا به ایران بازنگردند و از همانجا به ادامه مسابقات کسب سهمیه ادامه دهند. البته هماهنگی اردوهای خارج از کشور کار سختی بود که به هر حال انجام شد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای تصریح کرد: اردوهای داخلی هم در چند فاز تصمیم گیری شد. ابتدا سعی کردیم اردوها را با رعایت نکات بهداشتی  و ارائه آموزش ها و حالت قرنطینهحفظ کنیم اما بعد از اینکه شیوع ویروس کرونا بیشتر شد، تصمیم این بود که تمرینات انفرادی باشد و ورزشکاران بتوانند در منزل خودشان تمرین کنند. در شرایط کنونی هم اردوها تقریبا تعطیل و به بعد از عید موکول شده است. یکی از دلایلی هم که توانستیم اردوها را تعطیل کنیم همه گیری این ویروس در دنیا بود که مسابقات کسب سهمیه تا پایان اردیبهشت ماه هم برگزار نمی شود. این باعث شد از ابتلای ورزشکارانمان به کرونا جلوگیری کنیم و خوشبختانه آخرین  آمار  هم که داریم هیچ ورزشکار حرفه ای ما دچار ویروس کرونا نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *