جمعه , ۱۶ خرداد ۱۳۹۹

همه انتظار دارند کیخا به فینال برسد/ شانس سهمیه المپیک۵۰ – ۵۰ است


حسن میرقائمی در گفتگو با “ورزش تایمز” در خصوص رقابتهای قهرمانی جهان ژیمناستیک در آلمان گفت: این چهل و نهمین دوره مسابقات قهرمانی جهان است که در اشتوتگارت آلمان در حال برگزاری است. ۲۵ تیم کامل و ۲۳ گروه میکس در این رقابتها شرکت کرده اند که رقابتهای بخش مقدماتی آقایان امروز به پایان می رسد و دو نماینده از کشورمان نیز در این مسابقات حضور دارند.

 وی در خصوص سطح این مسابقات و مقایسه آن با المپیک گفت: قطعا سطح این مسابقات به مراتب پایین تر از المپیک است. همه می دانند که المپیک بزرگترین رویداد جهان است و هیچ مسابقه ای بزرگتر از المپیک نیست. بسیاری از ژیمناستها برای کسب سهمیه المپیک در رقابتهای قهرمانی جهان شرکت می‌کنند اما المپیک جایی برای حضور بهترین ها و برگزیده ژیمناست‌های جهان است.

ملی پوش سابق ژیمناستیک و داور باسابقه بین المللی در خصوص شانس سعیدرضا کیخا برای کسب سهمیه المپیک گفت: البته در ژیمناستیک همه چیز به شرایط روز مسابقه باز می گردد اما همه انتظار دارند که کیخا به فینال برسد. در فینال هم همه چیز ۵۰ – ۵۰ است چرا که خرک حلقه وسیله ای لغزنده است و حتی قهرمان جهان هم با احتمال افتادن مواجه است.

سرمربی سابق تیم ملی در خصوص بحث جریمه و خطا در چنین مسابقاتی عنوان کرد: معمولا همه در حرکات خود با جرائمی روبه رو هستند که باید سعی کنند آن را به حداقل ممکن برسانند. مثلا ژیمناستی که از وسیله پایین بیاید(بیفتد) با یک نمره جریمه روبه رو می شود و شانس کسب مدال را از دست می دهد.

میرقائمی در خصوص بحث مافیای داوری در ژیمناستیک عنوان کرد: البته در ژیمناستیک موضوع مافیای داوری با این شدت دیده نمی شود. ممکن است داوران در بحث جریمه نظرات خاص خود را در خصوص ژیمناستهایی که آنها را می شناسند لحاظ کنند اما این موضوع به صورت حاد و ویژه نگران کننده نیست. امیدوارم نمایندگان ایران بتوانند عملکرد قابل قبولی از خود به نمایش بگذارند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *