جمعه , ۲۶ دی ۱۳۹۹

هفته چهارم کورس اسبدوانی پاییزه گنبد برگزار شد


به گزارش “ورزش تایمز”، در هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر جمعه ۵۸ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد داخلی در ۶ دور هزار متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۶۸ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که یوسف دهش با اسب بامداد ایزدی زودتر از خط پایان گذشت و یعقوب انفاس با اسب جواهر عمران و جواد آچاک با اسب آرش امین به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر بود که علی محمد غراوی با اسب منوکید عنوان اول را به دست آورد و کمال دالیجه عطا با اسب سامین و نورمحمد بهادر با اسب سرگل (۲) به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های دوخون سه ساله و ۲۴ تا ۳۴ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دالیجه عطا با اسب آل ویوا موفق به کسب مقام اول شد و بنیامین جرجانی با اسب الیف ناز و ستار مهرانی با اسب بازنوش قره بلاغ به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون دو ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار متر شکل گرفت که آق اویلی بشگرد با اسب شوالیه زودتر از خط پایان عبور کرد و رامین قهرمانی با اسب زیبای گنبد و آرمین آق آتابای با اسب تای سوزان به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه ساله و ۱۶ تا ۲۰ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که ستار مهرانی با اسب رونین سروین نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و نورمحمد بهادر با اسب پدرام و بنیامین جرجانی با اسب تابنده نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های تروبرد داخلی سه و چهار ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که عبدالرحیم آرمیده با اسب دنی مون موفق به کسب مقام اول شد و کمال دالیجه عطا با اسب فونگ هج و جواد آچاک با اسب سلطانا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

کمال دالیجه عطا بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد، کمال دالیجه عطا با کسب یک مقام نخست و دو مقام دوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، ستار مهرانی موفق به کسب یک مقام نخست و یک مقام سوم شد و آق اویلی بشگرد، یوسف دهش، عبدالرحیم آرمیده و علی محمد غراوی هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته‌های پنجم و ششم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد ۹ و ۱۰ آذر در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *