جمعه , ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰

هفته سوم کورس اسبدوانی پاییزه گنبد برگزار شد


به گزارش “ورزش تایمز”، در هفته سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر پنجشنبه ۴۱ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد داخلی در ۶ دور هزار متری با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۶۸ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه تا پنج ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آق اویلی بشگرد با اسب آرگام مهر زودتر از خط پایان گذشت و نورمحمد بهادر با اسب عجب شیر و رامین قهرمانی با اسب گلشاد گز به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و هشت تا ۱۲ امتیازی به مسافت هزار متر بود که نادر صالح پور با اسب ژاکلینا عنوان اول را به دست آورد و کمال دالیجه عطا با اسب مهسا نور و محمد خوجملی با اسب تاوالیزا به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های تروبرد داخلی دو ساله و صفر تا ۶ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که عبدالرحیم آرمیده با اسب ارس موفق به کسب مقام اول شد و ابوطالب چاریزاده با اسب جاهیل و جواد آچاک با اسب پایرسون به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۴۰ تا ۴۸ امتیازی به مسافت هزار متر شکل گرفت که محمد خوجملی با اسب داز مارال زودتر از خط پایان عبور کرد و بنیامین جرجانی با اسب پیر بابا و آرمین آق آتابای با اسب ریحانا به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون دو ساله و چهار تا ۶ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دالیجه عطا با اسب کایزن نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و مهرداد خوجملی با اسب بای بای گلد و جواد آچاک با اسب میراث بندر نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و صفر تا ۶ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که عیدمحمد غراوی با اسب سامرسا موفق به کسب مقام اول شد و آرمین آق آتابای با اسب بلک حمید و محمد خوجملی با اسب بولارو به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

محمد خوجملی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد، محمد خوجملی با کسب یک مقام نخست، یک مقام دوم و یک مقام سوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، کمال دالیجه عطا موفق به کسب یک مقام نخست و یک مقام دوم شد و آق اویلی بشگرد، نادر صالح پور، عبدالرحیم آرمیده و عیدمحمد غراوی هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته چهارم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر جمعه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *