دوشنبه , ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

هفته بیست و دوم کورس اسبدوانی زمستانه گنبد برگزار شد


به گزارش “ورزش تایمز”، در هفته بیست و دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد بعدازظهر پنجشنبه ۵۵ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد در ۶ دور هزار متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۱۰۳ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های ترکمن سه ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که رامین قهرمانی با اسب خرم سلطان زودتر از خط پایان گذشت و علی عطایی با اسب شهاب رئیسی و علی رجال با اسب تای سز به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های تروبرد دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر بود که نادر صالح پور با اسب سی آر وان عنوان اول را به دست آورد و بنیامین جرجانی با اسب گلد بنتلی و کمال صالح پور با اسب هنگامه به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

دور سوم این رقابت‌ها به دلیل بروز خطا در هنگام استارت و خروج از دپار با اعلام داور باطل شد.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های دوخون سه ساله در هندیکپ کلاس ۶ به مسافت هزار متر شکل گرفت که ستار مهرانی با اسب اسپید گل زودتر از خط پایان عبور کرد و یاسر جرجانی با اسب اخمو و مبین آسایش با اسب ملوان به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون دو ساله در کلاس میدن به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که نورمحمد بهادر با اسب نیو دنسر نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و آرمین آق آتابای با اسب آیرون کو و پیمان قلرعطا با اسب توقای نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم اسب‌های تروبرد سه ساله در هندیکپ کلاس سه به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که رامین قهرمانی با اسب رای هارد موفق به کسب مقام اول شد و ستار مهرانی با اسب ریو کوئین و آق اویلی بشگرد با اسب تایم هج به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور هفتم و پایانی اسب‌های دوخون سه ساله در کلاس دو به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که بنیامین جرجانی با اسب سامین موفق به کسب عنوان نخست شد و کمال دلیجه عطا با اسب بابوی و پیمان قلرعطا با اسب تامارا به ترتیب عنوان‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رامین قهرمانی بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته بیست و دوم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد، رامین قهرمانی با کسب دو مقام نخست بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، بنیامین جرجانی و ستار مهرانی هر کدام یک مقام نخست و یک مقام دوم کسب کردند و نورمحمد بهادر و نادر صالح پور هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته بیست و سوم رقابت‌های کورس اسبدوانی زمستانه گنبد، بعدازظهر جمعه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *