پنجشنبه , ۱ آبان ۱۳۹۹

هشدار کم تحرکی را نباید نادیده گرفت/به بیماری چراغ سبز نشان ندهیم


به گزارش “ورزش تایمز” به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های همگانی؛ رضا شجیع در آیین آغاز رسمی فرایند ارزیابی شهر همدان در طرح ملی شهرهای فعال ایران «شفا» گفت: هشدار کم تحرکی دیگر موضوعی نیست که بخواهیم آن را نادیده بگیریم و بی توجهی به آن به منزله چراغ سبز برای شیوع بیماری‌های غیرواگیر است.

شجیع افزود: در کنار این وضعیت هشدار، یک وضعیت امیدوارکننده هم داریم که وجود مدیرانی مسئولیت پذیر و متعهد در سطح استان همدان و همچنین وجود اراده لازم برای حرکت به سمت انسان محوری است.

سرپرست نایب رییسی فدراسیون ورزش‌های همگانی؛ به اشاره به ویژگی‌های شهر انسان محور، آن را شهری دانست که اولویت زیرساخت‌ها حرکت و تحرک شهروندان است و نه خودروها.
مسئول دبیرخانه سلامت وزارت ورزش و جوانان در ادامه شهر فعال را شهری دانست که برای همه اقشار و گروه‌های سنی برنامه و خدمات ورزشی دارد و این خدمت در پنج بخش دوستدار پیاده روی، دوستدار ورزش، دوستدار بازی، دوستدار دوچرخه و دوستدار تناسب خلاصه می‌شود.

این استاد دانشگاه در پایان با اشاره به استقرار تیم ارزیابی فدراسیون ورزش‌های همگانی در همدان، فرایند ارزیابی این طرح ملی را متعالی و بسیار تخصصی دانست و افزود: اکنون با توان علمی و بومی نخبگان جوان رشته مدیریت ورزشی کشور به ظرفیت فنی ارزشمندی دست یافته‌ایم که خوشبختانه این ظرفیت و توان علمی مورد توجه مجموعه مدیریت شهری کشور قرار گرفته است.

شجیع ابراز امیدواری کرد نتایج طرح ملی شفا به تحولات گسترده در ورزش همگانی کشور منجر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *