شنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۹

هدفم کسب مدال در قهرمانی آسیاست/ مربی‌ام نقش زیادی درموفقیتم داشت


محمدجعفر مرادی دونده ماراتن ایران در گفتگو با “ورزش تایمز” در خصوص موفقیت های اخیرش عنوان کرد: حدود یک ماه پیش در گرجستان در نیمه ماراتن رکورد ایران را زدم ودوم شدم. دو هفته بعد در نیمه ماراتن بیروت مقام اول را برای نخستین بار در تاریخ کشور کسب کردم. حالا هم برای شرکت در رقابتهای قهرمانی آسیا به چین آمدم.

وی در پاسخ به این سوال که چقدر شانس برای کسب مدال در رقابتهای قهرمانی آسیا دارید گفت: تا حالا ایرانی ها نتوانسته اند در این مسابقات به مقام برسند. در ماراتن نمی شود چیزی را پیش بینی کرد مسیری ٤٢ کیلومتری است و هر اتفاقی ممکن است بیفتد. رقبای کنیایی الاصل از قطر و بحرین داریم که کار را سخت می کند اما تلاش می کنم بهترین نتیجه را کسب کنم.

مرادی در خصوص مربی شخصی اش اینطور توضیح داد: حدود شش ماه است  که بعد از ماراتن تهران با جواد کریمی تمرین می کنم. وی رفت و آمد زیادی به کنیا دارد و دوندگان این کشور را زیر نظر دارد. هم از لحاظ بدنسازی و تمرینات فنی و هم از لحاظ روحی و روانی کمک زیادی توسط وی به من شده که فکر می کنم نتایج اخیرم نیز این را نشان می دهد.

دونده ماراتن کشورمان در مورد این رشته عنوان کرد: این رشته رشته بسیار دشواری است تا جایی که سایت کنیته بین المللی المپیک دارندگان ورودی المپیک را “ابرانسان” می داند.  برنامه هایی دارم که البته همگی به این بستگی دارد که به چه نتیجه ای در قهرمانی آسیا برسم. اگر مقام بیاورم به اردویی در کنیا می روم تا خود را برای بازی های آسیایی آماده کنم که در این راه به حمایت فدراسیون نیز نیاز دارم.

مرادی در پاسخ به این سوال که هدف کوتاه و بلندمدت شما چیست؟ گفت: هدف کوتاه مدت من کسب مدال در همین رقابتهای قهرمانی آسیاست و هدف بلند مدتم موفقیت در بازی های آسیایی است. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *