دوشنبه , ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

نشست مسئولان کمیته ملی المپیک با فدراسیون شمشیر بازی برگزار شد


به گزارش “ورزش تایمز”، این نشست که با حضور کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک، اصغر رحیمی رئیس مرکز نظارت بر تیمهای ملی، طباطبایی نماینده وزارت ورزش و جوانان، خانم اسلامیان رئیس امور بین الملل کمیته، نماینده حراست کمیته ملی المپیک، دکتر باقر زاده رییس فدراسیون شمشیربازی، پیمان فخری دبیرفدراسیون و اعضای کادر فنی تیم ملی شمشیر بازی برگزار شده بود کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک گفت: برگزاری بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ در سه شهراندونزی که مسافت زیادی هم با یکدیگر دارند قطعا نمی تواند همچون بازیهای آسیایی اینچئون و گوانگجو متمرکز باشد به همین دلیل با برگزاری چنین نشست‌هایی سعی داریم ضمن آشنایی با روند آماده سازی تیمها، هماهنگی های لازم و بدون دغدغه ای برای حضور در این رقابتها را فراهم آوریم.

وی ادامه داد: شمشیربازی طی سالهای اخیر به روند رو به رشد خود ادامه داده و انصافا در این مدت آرامش خوبی بر این رشته حاکم بود و به امید خدا در بازیهای آسیایی جاکارتا شاهد ادامه این روند موفقیت آمیز خواهیم بود.

سپس اصغر رحیمی رئیس مرکز نظارت برتیمهای ملی عنوان داشت:متاسفانه میزبان و کمیته برگزارکننده بازیهای آسیایی بارها قوانین و ماده های ورزشی را تغییر داده که البته در شمشیر بازی این مشکل وجود ندارد و  با کادر فنی با تجربه ای که در شمشیر بازی می بینیم و زحمات مسئولین آن قطعا نتایج بهتری خواهند گرفت.

سپس خانم اسلامیان مسئول واحد بین الملل کمیته ضمن اشاره به نحوه برگزاری رقابتهای شمشیر بازی در جاکاتار در ۱۲ ماده عنوان داشت که برای بازیهای المپیک نوجوانان ۲۰۱۸ نیز رقابتهای انتخابی آن در دو مرحله می باشد که ۳ دختر و ۳ پسر می توانند سهمیه کسب کنند.

در خاتمه دکتر باقرزاده رئیس فدراسیون شمشیر بازی اظهار داشت: به رغم مشکلات مالی بخوبی توانستیم فدراسیون را اداره و همواره تیم ملی خوبی را راهی رقابتهای برون مرزی کنیم  و امیدوارم بچه ها با تلاش کادر فنی بتوانند این روند را تا بازیهای آسیایی جاکارتا ادامه داده و حتی در فینال کره ای را شکست دهند.

وی ادامه داد: پیش بینی می کنیم در بخش سابر حداقل بتوانیم سه مدال کسب کنیم که تلاش ما بر اینست که یکی از این مدال ها طلا باشد.

دکتر طباطبایی نیز ابراز داشت:وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک در کنار هم تمام تلاششان اینست که کاروانی آماده راهی بازیهای آسیایی اندونزی کنند و وزارت ورزش و جوانان حمایت همه جانبه ای برای حضور قدرتمندانه فدراسیون ها در این رقابتها خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *