شنبه , ۲۷ بهمن ۱۳۹۷

نتایج شطرنجبازان ایران در دور اول و دوم بازی‎های پاراآسیایی


به گزارش “ورزش تایمز” از اندونزی، دور اول و دوم مسابقات شطرنج سومین دوره بازی های پاراآسیایی در دو بخش آقایان و بانوان و در دو کلاس (b۱) و (b۲ b۳) برگزار شد و  ۱۲ شطرنجباز کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند. 
در دور نخست رقابت ها، ۹ پیروزی، یک تساوی و ۲ شکست نصیب شطرنجبازان کشورمان شد.  در بخش آقایان و در گروه b۱ مهدی رومی فرد حریف هندی خود را شکست داد، عرفان محمد علیزاده بر شطرنج بازی از کشور میزبان غلبه کرد. حسن قدیری نیز مغلوب حریف فیلیپینی شد. در گروه b۲  و b۳، علیرضا قورچی بیگی حریف اندونزیایی را شکست داد، امید کریمی حریف هندی خود را از پیش روی برداشت و مجید باقری مغلوب حریف هندی شد. 

در بخش بانوان این رقابت ها  و در گروه b۱ ملیحه صفایی بر حریف میانماری غلبه کرد، زهرا محمدی راد  ورزشکار دیگری  از میانمار را  شکست داد و لیلا زارعزاده برابر حریف اندونزیایی به تساوی دست یافت. در گروه b۲ و b۳ عاطفه نقوی و فریبا زنده بودی بر رقبای هندی خود به برتری رسیدند و فاطمه برقول نماینده مالزی را شکست داد. 

دور دوم مسابقات شطرنج نابینایان نیز با ۵ برد، ۳  تساوی و یک شکست برای شطرنج بازان کشورمان همراه بود. در بخش آقایان و در گروه b۱ عرفان محمدعلیزاده در مقابل مهدی رومیفرد دیگر شطرنج باز کشورمان به نتیجه تساوی دست یافت و حسن قدیری حریف خود از تیمور شرقی را مغلوب کرد. در گروه b۲ و b۳ علیرضا قورچی بگی برابر حریف قزاقستانی خود به تساوی رسید، امید کریمی شطرنج باز فیلیپینی را شکست داد و مجید باقری از سد حریف سریلانکایی خود گذشت. 

در بخش بانوان و در گروه b۱ ملیحه صفایی زهرا محمدیراد را شکست داد و لیلا زارعزاده مغلوب شطرنجباز میزبان شد. در گروه b۲ و b۳ فاطمه برقول و فریبا زنده بودی به نتیجه تساوی دست یافتند و عاطفه نقوی حریف ویتنامی خود را شکست داد. 

مسابقات شطرنج نابینایان وکم بینایان در دو قسمت استاندارد و سریع و در هفت دور به روش سوییسی برگزار می شود. در مسابقات شطرنج هم در بخش انفرادی و هم تیمی مدال توزیع می شود و در نتیجه در کلیه کلاس های پزشکی، ۳۲ مدال توزیع خواهد شد. 

دور سوم و چهارم این مسابقات دوشنبه ۱۶ مهر برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *