یکشنبه , ۴ فروردین ۱۳۹۸

نامجو مطلق: با برخی صحبت‎های کی‎روش موافق نیستم


مجید نامجومطلق در گفتگو با “ورزش تایمز” در خصوص شرایط این روزهای تیم ملی گفت: تیم ملی کشورمان نتوانست بازی های تدارکاتی خوبی برگزار کند و این مساله به ضرر فوتبال ملی ما شد. قرار بود چند دیدار تدارکاتی خوب برگزار شود که متاسفانه همه آنها به دلایل مختلف لغو شد و کادر فنی نتوانست کاملا نقاط ضعف خود را در دیدارهای تدارکاتی برطرف کند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا تیم ملی می تواند در جام جهانی موفق باشد، گفت: باید ببینیم موفقیت را چگونه می بینیم و هدف مان از موفقیت چیست. آیا تنها به دنبال یک بازی خوب هستیم یا به دنبال صعود به مرحله بعد؟! البته نباید انتظارات را بالا ببریم زیرا نتوانستیم تدارکات خوبی برای جام جهانی داشته باشیم، اما با تمام این تفاسیر امیدوارم بتوانیم در جام جهانی عملکرد قابل قبولی داشته باشیم.

بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال در ادامه خاطرنشان کرد: ما با مشکلات زیادی رو به رو هستیم، نبود بازی های تدارکاتی، عدم شناخت ترکیب نهایی و نخوردن محک جدی برای تیم ملی باعث می شود تا امید زیادی به صعود به دور بعد نداشته باشیم.

نامجومطلق در خصوص نقاط ضعف تیم ملی هم گفت: بزرگترین نقطه ضعف ما نبود بازی های تدارکاتی بود اما متاسفانه در قلب دفاع هم مشکل داشتیم و در بازی با ترکیه هم دیدیم که از خط دفاع متضرر شدیم و بازیکنان دفاعی ما نتوانستند عملکرد قابل قبولی داشته باشند. با بازی های سختی که در پیش داریم و مهاجمان پرسرعتی که تیم های اسپانیا و پرتغال دارند کادر فنی باید چاره ای بیندیشد تا مقابل بازیکنان این دو تیم به راحتی دروازه مان باز نشود.

وی در پاسخ به این سوال که «نقطه قوت تیم ملی چیست؟»، گفت: به اعتقاد من نقطه قوت تیم ملی ما خط حمله و مهاجمان ماست. آنها توانستند عملکرد خوبی داشته باشند و در بازی برابر ترکیه هم چند موقعیت را از دست دادیم. کادر فنی می تواند با تمرینات مناسب برای مهاجمین آنان را آماده جدال برابر مدافعان بزرگ فوتبال دنیا کند.

نامجومطلق در خصوص صحبت های کی روش مبنی بر اینکه همه اهالی فوتبال به جای تیم ملی نگران لیگ قهرمانان بودند، گفت: با این صحبت کی روش موافق نیستم و حرف او را نمی پذیرم. تمام بازیکنانی که در لیگ قهرمانان حضور داشتند تلاش می کردند که بتوانند به تیم ملی راه پیدا کنند و این حرف کی روش را نمی توان پذیرفت.

بازیکن پیشین تیم ملی در خصوص صحبت های کی روش در مورد روزبه چشمی که گفته بود او ۱۰ سال از فوتبال ایران جلوتر است، گفت: با این نظر هم موافق نیستم، شاید به خاطر بازی ضعیفی که چشمی مقابل ترکیه انجام داد کی روش خواسته روحیه او را بالا ببرد. امیدوارم توانسته باشد این کار را با موفقیت انجام دهد.

وی در پاسخ به این پرسش که «آیا می توانیم از سه بازی برابر مراکش، اسپانیا و پرتغال امتیاز کسب کنیم؟»، گفت: باید بپذیریم با حریفان بزرگی رو در رو هستیم و کار بسیار سختی در روسیه داریم البته امیدوارم بتوانیم از مراکش امتیاز کسب کنیم که اگر این اتفاق بیفتد می توانیم به بازی های  آینده امیدوارتر باشیم اما در مجموع نمی توانیم خودمان را برنده بدانیم.

نامجومطلق در پایان خاطرنشان کرد: فوتبالیست های ایرانی همیشه کارهای غیرمنتظره انجام می دهند و امیدوارم این بار هم این اتفاق بیفتد و شاهد بازی های زیبا توام با گرفتن امتیاز از تیم ملی مان باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *