یکشنبه , ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

موفقیت‎ها و ناکامی‌های بازی‌های آسیایی تجزیه و تحلیل می‌شود


به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش، فریبا محمدیان موفقیت بانوان ورزشکار ایران در بازی های آسیایی اندونزی را مورد توجه قرار داد و گفت: کاروان ایران در شرایطی به این مسابقات اعزام شد که تقریبا یک سوم آن را بانوان تشکیل می دادند. طبیعی است که انتظار می رفت بانوان ما بتوانند با موفقیت های خود تاثیرگذاری خوبی در موقعیت ایران در رنکینگ مدال ها نسبت به سهمی که دارند و حتی بیشتر از این سهم داشته باشند.

وی ادامه داد: هم اکنون جایگاه ایران در رده چهارم رنکینگ مدال ها است و امیدواریم در هفته دوم بازی ها اتفاقات بهتری رقم بخورد و دختران و پسران ما با همت و تلاشی که دارند، بتوانند جایگاه ایران را در رده بندی مدال ها تثبیت کنند.

محمدیان گفت: همانطور که پیش بینی می کردیم بانوان ورزشکار ما با تلاش و همت خود و زحمات فدراسیون ها نتایج خوبی کسب کردند و حتی در برخی از رشته ها فراتر از پیش بینی ها عمل کردند. این نشان می دهد هر جا به بانوان اعتماد شده، آنها توانسته اند به درستی پاسخ این اعتماد را بدهند.

وی افزود: امیدواریم این شرایط طبق برنامه ریزی ها، برای المپیک ۲۰۲۰ استمرار پیدا کند و فدراسیون ها طبق برنامه هماهنگ شده، تا المپیک ۲۰۲۰ حمایت های خود را از ورزشکاران ادامه دهند. مطمئنا بر مبنای برنامه ریزی که داریم و با همت و تلاشی که دختران و پسران ما دارند برای المپیک آینده تنوع بیشتری در رشته های ورزشی خواهیم داشت.

معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: ستاد عالی بازی های آسیایی با شاخص های کاملا فنی رشته ها و ورزشکاران را برای بازی های آسیایی اندونزی انتخاب کرده و یقین بدانید ماموریت بعدی، آسیب شناسی و تجزیه تحلیل هم موفقیت ها و هم ناکامی های ایران در این دوره از بازی ها در ستاد عالی خواهد بود.

وی تصریح کرد: بر اساس بازخوردی که ستاد عالی بازی ها به فدراسیون ها می دهد و بر مبنای تجزیه تحلیلی که خواهد شد شاید لازم باشد فدراسیون ها در کادر فنی یا برنامه های آماده سازی خود تجدید نظر کنند.

فریبا محمدیان در پایان گفت: بازی های آسیایی برای ما تمام نمی شود بلکه مقدمه ای برای کسب سهمیه المپیک و افتخار آفرینی فرزندان ایران در المپیک ۲۰۲۰ است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *