شنبه , ۴ اسفند ۱۳۹۷

موفقیت‌های تیم ملی خانواده بوکس را امیدوارتر کرده است


حسین ثوری در گفتگو با “ورزش تایمز” در خصوص نتایج اخیر تیم ملی بوکس بزرگسالان در تورنمنت‌های مختلف تصریح کرد: حذف اوزان سنگین بوکس در بازیهای آسیایی برای ما تلنگری بود که تابوی چندین ساله عدم موفقیت در سبک وزن را بشکنیم و به اوزان پایین تر توجه کنیم. در واقع باید نگاه متوازنی به همه اوزان بوکس وجود داشته باشد.

وی افزود: از ابتدای آمدنم در خدمت جامعه بوکس برنامه ریزی های دقیقی کردیم و تیم را به ۵ تورنمنت اعزام کردیم و برنامه هایمان را علیرغم همه مشکلاتی که وجود داشت اجرا کردیم. امروز با توفیقاتی که به دست می آید نگاه ما به بازیهای آسیایی جاکارتا روشن تر و امیدوارانه تر است.

رئیس فدراسیون بوکس ادامه داد: به هر حال کسب نتیجه در این اوزان سبک کمی توام با استرس خواهد بود اما در جام پادشاهی تایلند تمام قدرتهای آسیا حضور داشتند. شرایط در مسابقات مغولستان هم به همین شکل بود. این نوع موفقیت ها شور و نشاط و انگیزه ای را برای دلسوزان و خانواده بوکس کشور ایجاد کرده است که از این بابت خوشحالم.

ثوری در خصوص تناقض در اعلام سهمیه های بوکس در بازیهای آسیایی گفت: من در ابتدای کار علاقه داشتم که تیم با ۷ نفر در بازیهای آسیایی حضور پیدا کند. البته که ما هم معتقدیم بازیهای آسیایی محلی برای کسب تجربه نیست و بنابراین طبق نظر کمیته ملی المپیک عمل کردیم و تیم با همان سه نفر اعزام می شود. هنوز فرصت های زیادی پیش روی ماست و می توانیم نفرات دیگر تیم را حتما در سفر و مسابقات گزینشی بوکس برای المپیک در نظر داشته باشیم.  امیدوارم تیم ملی بتواند در بازهیای آسیایی با سه نماینده خود به نتیجه خوبی دست پیدا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *