دوشنبه , ۴ اسفند ۱۳۹۹

منجیان غریق و غواصان «نیروی همیار» جمعیت هلال احمر می‌شوند


به گزارش “ورزش تایمز” به نقل از روابط عمومی فدراسیون نجات غریق و غواصی، تعامل فدراسیون نجات غریق و غواصی و جمعیت هلال احمر ایران در راستای استفاده از نیروهای نجات غریق و غواصیِ مورد تایید و آموزش دیده این فدراسیون موضوعی بود که در نشست مهدی حیدری رئیس فدراسیون با همایون یوسفی معاون پارلمانی جمعیت هلال احمر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

فعالیت‌های فدراسیون نجات غریق و غواصی کاملاً همسو با اهداف امداد رسانی و بشردوستانه جمعیت هلال احمر است و به همین دلیل پیش از این هم نشست‌ها و تعاملاتی میان مدیران آنها انجام شده بود اما این برای نخستین بار است که چنین نشستی و اهداف آن با حضور مسئولی در سطح معاونت پارلمانی جمعیت هلال احمر پیگیری شد.

این نشست در محل سازمان جمعیت هلال احمر و با هدف مشارکت نیروهای آموزش دیده و با تجربه فعالِ نجات غریق و غواصی در فعالیت‌های اجتماعی، امدادی و خدمات مورد نیاز سازمان جمعیت هلال احمر و در مجموع استفاده از ظرفیت‌های فدراسیون‌های نجات غریق و غواصی برگزار شد و به این نتیجه منجر شد که ناجیان غریق و غواصان به عنوان «نیروی همیار» با این سازمان همکاری داشته باشند.

در این زمینه بهره مندی از توانایی‌های تجربی و علمی ناجیان و غواصان به عنوان نیروی همیار با توجه به در پیش بودن نوروز ۱۴۰۰ و تعطیلات تابستانی بعد از آن مورد تاکید قرار گرفت.

همچنین مقرر شد که جمعیت هلال احمر از کمک‌های نیروهای همیار در رخدادهای طبیعی مانند سیل و زلزله هم بهره مند شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *