چهارشنبه , ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

مسئولیت کنترل دوپینگ تیم ملی فوتبال برای جام جهانی بافدراسیون است


به گزارش “ورزش تایمز”، غلامرضا نوروزی در حاشیه نشست مسئولان فدراسیون پزشکی ورزشی با کمیته های پزشکی فدراسیون های ورزشی که امروز سه شنبه در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد، اظهار داشت: ایجاد هماهنگی بیشتر میان کمیته های پزشکی فدراسیون های مختلفی یا فدراسیون پزشکی ورزشی و هم اندیشی میان آنها هدف اصلی از برگزاری نشست امروز بود و اینکه بتوانیم با این هماهنگی خدمات بهتری را به ورزشکاران ارائه دهیم.

وی تاکید کرد: تسریع هماهنگی میان کمیته ها با فدراسیون در جهت بهبود وضعیت آسیب دیدگی ورزشکاران و جلوگیری از موازی کاری از دیگر اهداف مهم این نشست بود.

رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی در مورد برنامه های این فدراسیون برای بازی آسیایی ۲۰۱۸ اندونزی و بررسی سلامت ورزشکاران اعزامی به این بازی ها تصریح کرد: برنامه جامع و کاملی در این زمینه داریم، از یکی دو ماه آینده جلسات تخصصی خود را در این زمینه آغاز می کنیم.

نوروزی همچنین در رابطه با برنامه فدراسیون تحت مدیریت خود برای فوتبال و کنترل دوپینگ ملی پوشان در آستانه حضور درمسابقات جام جهانی روسیه تاکید کرد: مسئولیت اصلی در این زمینه با فدراسیون فوتبال است اما به هر حال ستاد ملی مبارزه با دوپینگ همیشه و در هر شرایطی در مورد دوپینگ حساسیت دارد. نظارت لازم را خواهیم داشت تیمی پاک و سالم عازم روسیه شود.

وی تاکید کرد: در مجموع هدف این است که خدماتی را به ورزشکاران ارائه دهیم که به واسطه آن، آنها در تمام رویدادها سالم و به دور از دوپینگ باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *