یکشنبه , ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

مراسم گرامیداشت روز بین‌المللی ورزش دانشگاهی برگزار شد


به گزارش “ورزش تایمز”، مراسم گرامیداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی با حضور مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان، احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورش و جوانان، هاشمی طبا رئیس سابق سازمان تربیت بدنی، محمدرضا دهخدا رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، زمانی رئیس دانشگاه پیام‌نور، روسای فدراسیون‌های ورزشی ، اعضای هیات رئیسه و  مدیران ورزشی بخش های مختلف آموزش عالی و جمعی از دانشگاهیان و دانشجویان  صبح امروز در دانشگاه پیام نور برگزار شد.

در ابتدای مراسم پس از راهپیمایی که با حضور مسئولین و دانشجویان برگزار شد با حضور در مقبره شهدای گمنام  دانشگاه به مقام والای شهدای دفاع مقدس ادای احترام و ازغرفه‌های انجمن های ورزشی بازدید کردند.

در بخشی از این مراسم محمدرضا دهخدا رییس فدراسیون ورزش های دانشگاهی با بیان اینکه به دلیل جایگاه ویژه ورزش، سازمان یونسکو ۲۰ سپتامبر را به عنوان روز ورزش دانشجویی انتخاب کرده است، گفت: از طریق ورزش می توان به توسعه سلامت روحی، روانی، جسمی و همچنین توسعه دانش دست یافت.

مجتبی صدیقی معاون وزیر علوم، تحقیقات و فن آوری هم در این مراسم صحبت کرد و با اشاره به حضور موفق ایران در دو یونیورسیاد گذشته، تاکید کرد: امیدواریم سال آینده هم در مسابقات یونیورسیاد موفق باشیم.

وی به اقدامات وزارت علوم برای توسعه ورزش دانشجویی هم اشاره کرد و افزود: برگزاری المپیادهای مختلف در دست اقدام است. اتاق های تندرستی در خوابگاه ها و چند زمین چمن مصنوعی نیست تا پایان سال به بهره برداری خواهند رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *