یکشنبه , ۲۸ بهمن ۱۳۹۷

مراسم بزرگداشت روز جهانی ورزش دانشگاهی برگزار می‌شود


به گزارش “ورزش تایمز” و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی، طبق مصوبات سی و هشتمین کنفرانس عمومی یونسکو در نوامبر ۲۰۱۶ در پاریس، برای نخستین بار، بیستم سپتامبر هر سال از سوی این سازمان به عنوان روز جهانی ورزش دانشگاهی نامگذاری شده است.

نامگذاری این روز با هدف تایید اهمیت ورزش در دانشگاه ها و نقش دانشگاه در جامعه به عنوان عاملی برای تحکیم و توسعه کیفیت تربیت بدنی و ورزش در خدمت شهروندان است.

فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی (فیزو) از فدراسیون های عضو و کشورهای عضو یونسکو دعوت نموده این روز را با توجه به فرهنگ خود و نیازهای خاص با تمرکز به مقوله ورزش دانشگاهی برگزار کنند.

همچنین فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی شعار این دوره با عنوان «ستاره های امروز ، رهبران فردا » انتخاب کرده است.

فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی جمهوری اسلامی ایران هم  برنامه هایی برای بزرگداشت این روز تدارک دیده و دانشگاه پیام نور به عنوان میزبان فعالیت ها انتخاب شده است.

به همین منظور جلسه ستاد هماهنگی و برنامه ریزی این روز با حضور مسئولان فدراسیون دانشگاهی و پیام نور در سالن شورای دانشگاه برگزار و مقرر شد با توجه به روز بیست سپتامبر که همزمان با عاشورا حسینی است این مراسم نیمه دوم مهرماه برگزار شود.

در این جلسه محمدرضا دهخدا رئیس فدراسیون ورزش های دانشگاهی، ناجی معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور ، بشیریان دبیر کل فدراسیون و مسئولان انجمن های ورزشی دانشگاه حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *