پنجشنبه , ۴ بهمن ۱۳۹۷

مدال طلای احمدی تاریخی بود/ مسافران جاکارتا بزودی مشخص می‌شوند


بدرالملوک کهرنگی نایب رئیس بانوان فدراسیون تیراندازی در خصوص نتایج اخیر تیراندازی در بازیهای آسیایی جاکارتا عنوان کرد: همانطور که می دانید برنامه اصلی فدراسیون تیراندازی مربوط به بازیهای آسیایی می شود و اعزام های پیش از این رقابت به منزله اردوهای تدارکاتی محسوب می شود.  در رقابتهای جام جهانی نیز آنالیز کادر فنی ما مقایسه عملکرد ورزشکاران ما و کشورهای آسیایی است تا پیش بینی درستی از وضعیت داشته باشیم. در رقابتهای جام جهانی مونیخ خانم الهه احمدی موفق شد برای اولین بار در تاریخ کشور به مدال طلای تفنگ سه وضعیت در این سطح از رقابتها دست پیدا کند که نتیجه ای تاریخی و بسیار شیرین بود.

وی در پاسخ به این سوال که تیراندازی بانوان در بازیهای آسیایی ۲۰۱۸ چند سهمیه خواهد داشت گفت: طی صحبت هایی که با مسئولان محترم کمیته ملی المپیک داشته ایم به نظر می رسد این سهمیه بین ۸ تا ۱۰ نفر در رشته های مختلف برای بانوان باشد و پیش بینی می کنم تا پایان خرداد لیست نهایی را مشخص کنیم.

کهرنگی در خصوص فعالیت مربیان خارجی و سطح بالا در تیم های ملی عنوان کرد: خوشبختانه با تلاش های فدراسیون و حمایتهای وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک موفق شده ایم از مربیان تراز اول تیراندازی جهان در رشته های مختلف بهره ببریم. از رشته تفنگ گرفته تا تپانچه و اهداف پروازی مربیان برجسته ای در حال تمرین با ملی پوشان تیراندازی هستند که امیدوارم نتیجه خوبی در بازیهای آسیایی کسب کنیم.

نایب رئیس بانوان فدراسیون تیراندازی در خصوص پیش بینی خود از کسب مدال بانوان در بازیهای آسیایی جاکارتا عنوان کرد: واقعیت این است که هیچ قولی در این خصوص ندادیم ولی اگر بتوانیم مدال های دور گذشته را تکرار کنیم کار بزرگی کرده ایم چرا که همان طور که می دانید در این دور رشته های تیمی حذف شده است و همین در بحث تعداد مدال بسیار اثرگذار خواهد بود.

وی با اشاره به برنامه های پیش رو تا پیش از اعزام به اندونزی گفت: یک اردوی خارجی برای ملی پوشان اهداف پروازی در نظر گرفته ایم و در رشته های تفنگ و تپانچه نیز هفته آینده  با سرمربیان این رشته ها جلسه ای خواهیم داشت تا شرایط اردو تا پیش از اعزام را مشخص کنیم. مطمئن باشید فدراسیون تیراندازی با بیشترین توان خود برای آماده سازی ملی پوشان تلاش خواهد کرد.

کهرنگی در پاسخ به این سوال که آیا در آستانه اعزام به بازیهای آسیایی هنوز مشکل تجهیزات تیراندازی پابرجاست گفت: واقعیت امر این است که همیشه با همه محدودیت هایی که ممکن است وجود داشته باشد با تدبیر خاصی مدیریت صورت گرفته و ورزشکاران سلاح هایشان را به روز رسانی می کنند. در حال حاضر نیز خوشبختانه مشکلی وجود ندارد و دغدغه و نگرانی در این خصوص نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *