دوشنبه , ۱۸ اسفند ۱۳۹۹

مجتبی عابدینی: برای حضور در هر رویدادی با هر سطحی آماده‌ام


مجتبی عابدینی در گفتگو با “ورزش تایمز” با اشاره به اینکه هفته گذشته مجوز لازم برای آغاز اردوهای شمشیربازی صادر شد، گفت: البته برگزاری اردو منوط به رعایت پروتکل های بهداشتی است که باید خیلی هم سفت و سخت اجرا شود. بنابراین بعید است که خیلی زود و تا همین چند روز آینده اردوهای‌مان آغاز شود اما به هر حال انجام این مهم در دستور کار فدراسیون قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه احتمالا از اوایل آبان ماه اردوی شمشیربازان آغاز شود، خاطرنشان کرد: البته تا به امروز هم تمرین شمشیربازان و به خصوص ما که المپیکی هستیم، تعطیل نبوده است. تقریبا هر روز به صورت انفرادی پیگیر تمرینات‌مان بودیم تا حداقل آمادگی لازم را حفظ کنیم.

ملی پوش شمشیربازی که سال گذشته در قالب تیم اسلحه سابر سهمیه تیمی المپیک توکیو را کسب کرد، ادامه داد: خود من یک روز هم از تمرین و بدنسازی دور نبودم حتی اگر مجبور به پیگیری حداقلی آن بودم. بعضا در خانه یا در محیط باز تمریناتم را انجام دادم. در حال حاضر هم در شمال کشور هستم و تنهایی تمرین می کنم. البته گاهی هم سه چهار نفر از دوستانم که در محل سکونتم هستم، با من تمرین می کنند.

وی تاکید کرد: شرایط تمرینی خاصی که در ماه های گذشته داشتیم و اینکه از تمرین متمرکز و گروهی دور بودیم ناخودآگاه روی وضعیت آمادگی‌ام تاثیر داشته اما نه در حدی که نتوانتم در رویدادی شرکت داشته باشم. همین امروز آمادگی کامل دارم که در هر رویدادی با هر سطح کیفی شرکت کنم. از نظر بدنی که آمادگی‌ام بد نیست و از نظر روانی و روحی هم کاملا آماده و مشتاق برای این مهم هستم.

عابدینی تصریح کرد: شاید هم در این شرایط از حضور در مسابقه  نتیجه‌ای نگیرم اما به لحاظ روانی نیاز داریم در یک میدان شرکت کنم. این حضور حکم خیلی چیزها رو می تواند برایم داشته باشد مثل اردو، تمرین و محک زدن آنهم وقتی ماه ها از شرایط عادی تمرینی و اردویی دور هستم.

شمشیرباز المپیکی ایران گفت: تا پیش از المپیک توکیو که با کسب سهمیه تیمی در آن شرکت می کنیم چند مسابقه رسمی و غیر رسمی برگزار می شود که احتمالا در آنها شرکت خواهیم داشت. این موضوع می تواند کمک زیادی به آمادگی مان داشته باشد. بنابراین امیدوارم هیچ عاملی باعث لغو آنها نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *