یکشنبه , ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

لغو انتخابی المپیک اسلالوم در قاره آمریکا و تعویق سه مسابقه


به گزارش “ورزش تایمز”، به نقل از روابط عمومی فدراسیون قایقرانی فدراسیون جهانی کانوئینگ، پس از بررسی‌های محلی در رابطه با شیوع ویروس کرونا، مسابقات کسب سهمیه المپیک کانو اسلالوم که قرار بود از ۹ اردیبهشت در برزیل برگزار شود را لغو کرد. پس از لغو این مسابقات، فدراسیون جهانی کانوئینگ برای تخصیص سهمیه‌های باقی مانده المپیک برای منطقه پان‌آمریکن با کمیته بین‌المللی المپیک وارد بحث و گفت‌وگو شده است.
دبیرکل فدراسیون جهانی با اشاره به لغو این مسابقات گفت: پس از بررسی و مشورت با دست‌اندرکاران اسلالوم در منطقه پان‌آمریکن بهترین‌ها را برای المپیک انتخاب خواهیم کرد.
سیمون تولسون ادامه داد: دست‌اندرکاران برگزاری مسابقات بسیار برای برگزاری این رقابت‌ها تلاش کردند اما متأسفانه وضعیت کرونا در برزیل دعوت از ورزشکاران و مسئولان به ریو را برای مسابقات غیرممکن می‌کند.
ICF همچنین به دلیل عدم اطمینان ویروس کرونا مجبور شده است سه رویداد در اروپا را به تعویق بیندازد. مسابقات قهرمانی جهان استندآپ پدلینگ در مجارستان، قهرمانی زیر ۲۳ سال و جوانان کانو اسپرینت در پرتغال و کاپ جهانی آب‌های خروشان در فرانسه نیز تا اواخر سال ۲۰۲۱ به تأخیر افتاده است.
دبیرکل ICF تاکید کرده اگرچه ممکن است این لغو و تاخیرها باعث ناراحتی بسیاری از افراد شود اما سلامتی و ایمنی ورزشکاران باید در اولویت قرار بگیرد.
او ادامه داد: هیچکس دوست ندارد برنامه‌ها را تغییر دهد اما مطمئن هستیم که همه بحرانی که در حال حاضر جهان با آن رو به روست را درک خواهند کرد. در بسیاری از مناطق جهان ورزشکاران هنوز قادر به مسافرت و حتی تمرین نیستند. ما تصمیم گرفتیم مسابقات را به زمانی موکول کنیم که بتوانیم مسابقات را به شکلی ایمن‌تر و عادلانه‌تر برگزار کنیم.
بر اساس اعلام فدراسیون جهانی کانوئینگ مسابقات قهرمانی جهان استندآپ پدلینگ ۱۸ تا ۲۱ شهریور در بالاتونفرود مجارستان، مسابقات قهرمانی جهان زیر ۲۳ سال و جوانان کانواسپرینت ۱۲ تا ۱۵ شهریور در مونتمور ولو پرتغال و کاپ جهانی اسلالوم ۹ تا ۱۱ مهر در ترینیاک فرانسه برگزار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *