دوشنبه , ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

لزوم تشکیل کمیته اقتصادِ فدراسیون‌ها برای تسریع احیای اقتصاد ورزش


علی دست باز که دو هفته پیش توسط وزیر ورزش به عنوان سرپرست جدید مرکز مشارکت‌ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش منصوب شد در گفتگو با “ورزش تایمز” در مورد برنامه های پیش بینی شده برای این مرکز و اقداماتی که در راستای آنها باید انجام شود، توضیحاتی ارائه داد. 

وی گفت: برای مرکز مشارکت‌ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش ماموریت ها و رسالت های مختلفی تعریف شده که همگی در راستای احیای اقتصاد ورزش یا همان صنعت ورزش است. در واقع شناسایی مشکلات اقتصادی ورزش و حرکت در راستای مرتفع کردن آنها، اهم فعالیت ها و برنامه ریزی ها را به خود اختصاص می دهد. 

سرپرست مرکز مشارکت‌ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش ادامه داد: طی دو سه سالی که از تشکیل و آغاز به کار این مرکز می گذرد، برنامه هایی در راستای اهداف مورد نظر انجام شده که بعضا به نتیجه رسیدند و برخی هم همچنان در حال پیگیری هستند. آنچه اهمیت دارد این است که در مرکز مشارکت‌ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش حرکت رو به عقب نخواهیم داشت و در واقع پیگیر فعالیت و برنامه هایی قبلی خواهیم بود اما در عین حال اقداماتی هم که انجام آنها را برای تسریع احیای اقتصاد ورزش ضروری بدانیم در برنامه قرار می دهیم. 

دست باز تشکیل «کمیته اقتصاد» در فدراسیون ها را مورد توجه قرار داد و ادامه داد: مرکز مشارکت‌ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش برای پیگیری فعالیت ها و اهدافش باید در ارتباط مستمر و مستقیم با فدراسیون ها باشد. این ارتباط باید از طریق کمیته اقتصاد در هر یک از فدراسیون ها انجام شود. بنابراین تشکیل این کمیته در فدراسیون ها را خواستار هستیم و پیگیر آن خواهیم بود تا زودتر به نتیجه برسد. 

وی خاطرنشان کرد: پیش از این اقداماتی در جهت کمک به وضعیت اقتصادی ورزش کشور در مرکز مشارکت‌ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش انجام شده است که همچنان در حال  پیگیری در نهادهای خارج از ساختمان وزارت ورزش هستند. پیگیر خواهیم بود تا این برنامه ها هم زودتر نهایی شوند چون اجرای هر یک از آنها گامی است در جهت نزدیکتر شدن به هدف. 

سرپرست مرکز مشارکت‌ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش با بیان اینکه نهایی شدن «شرح وظایف» این مرکز هم به عنوان یکی از اولویت ها مورد پیگیری قرار خواهد گرفت، گفت: ساختار مرکز مشارکت‌ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش مشخص است اما شرح وظایف آن هنوز به صورت رسمی تعیین نشده است. البته که واضح است سیاست گذاری برای فعال شدن اقتصاد ورزش همراه با مشارکت و سرمایه گذاری ورزشی از وظایف کلی مرکز است اما اینها باید رسمی و مصوب شوند. شرح وظایف مرکز آماده شده اما باید تاییدیه لازم را بگیرد. 

دست باز تصریح کرد: اشتغال زایی و توسعه آن یکی از اهدافی است که مرکز مشارکت‌ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش دستیابی به آن از طریق برنامه ها و اقداماتش را دنبال می کند. تولیدکنندگان البسه و اقلام وزشی از گروه مخاطبان در این زمینه هستند. باید از این تولید کنندگان در جهت تولید استاندارد حمایت شود و اینگونه تولید داخلی را گسترش دهیم. 

سرپرست مرکز مشارکت‌ها، سرمایه گذاری و اقتصاد ورزش ابراز امیدواری کرد که این مرکز به زودی به دستاوردهای بزرگ و موثری بر وضعیت اقتصادی ورزش کشور دست یابد. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *