جمعه , ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

قهرمانی در آسیا آخرین فرصت سرمربیان تیم‌های ملی کبدی است


به گزارش “ورزش تایمز”، محمدرضا مقصودلو شامگاه یکشنبه در گفتگو با خبرنگاران استان گلستان، اظهار کرد: تمام تیم‌هایی که سال آینده در بازی‌های آسیایی جاکارتا شرکت خواهند کرد در مسابقات کبدی قهرمانی آسیا در گرگان هم حضور دارند تا خودشان را محک بزنند.

مقصودلو با بیان اینکه تا کنون تیم‌های عراق و کره جنوبی وارد گرگان شده‌اند، خاطرنشان کرد: تیم‌های دیگر از سه شنبه وارد گرگان می‌شوند و مسابقات از سوم آذرماه آغاز خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که کدام مسئولان از فدراسیون جهانی کبدی و کنفدراسیون کبدی آسیا به گرگان سفر می‌کنند، گفت: نماینده فدراسیون جهانی کبدی و دبیرکل کنفدراسیون کبدی آسیا به گرگان سفر می‌کنند، همچنین نماینده چند تلویزیون خارجی در این مسابقات حضور خواهند داشت تا میزبانی ایران و گرگان را بررسی کنند.

رئیس فدراسیون کبدی با بیان اینکه تیم ملی کبدی ایران نایب قهرمان آسیا و جهان است، اظهار کرد: این رقابت‌ها فرصتی است تا کادر فنی هندوستانی تیم‌های ملی کبدی مردان و زنان ایران را محک بزنیم.

مقصودلو افزود: چهار مربی ایرانی در کنار سرمربی هندوستانی تیم ملی کبدی هستند تا کسب تجربه کنند و روند رو به رشدی را در تیم ملی داشته باشیم.

وی ادامه داد: این مسابقات خیلی برای فدراسیون مهم است و اگر از سرمربیان هندوستانی تیم ملی ناراضی باشیم با آنها قطع همکاری خواهیم کرد.

مقصودلو بیان کرد: ما در فینال آسیا و جهان مقابل هندوستان شکست خوردیم و از آنها خواسته‌ایم که تغییری در تیم‌های ملی کبدی مردان و زنان احساس کنیم.

وی یادآور شد: اگر در گرگان نتوانیم با شکست هندوستان قهرمان آسیا شویم دیگر توانایی کسب عنوان قهرمانی را نخواهیم داشت.

میزبانی این مسابقات ارتباطی به انتخابات فدراسیون کبدی ندارد

رئیس فدراسیون کبدی در پاسخ به این سوال که آیا میزبانی مسابقات کبدی قهرمانی آسیا در ایران ارتباطی به در پیش بودن انتخابات فدراسیون کبدی دارد یا خیر، گفت: ما طبق برنامه پیش می‌رویم و این میزبانی ارتباطی به انتخابات فدراسیون کبدی ندارد و برنامه ما مورد تصویب وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک قرار گرفته است.

مقصودلو افزود: ما نمی‌توانیم صبر کنیم و کارها را به بعد از انتخابات موکول کنیم و باید فرصتی ایجاد می‌کردیم تا مقابل هندوستان قرار بگیریم.

وی تصریح کرد: ما از یک سال پیش برنامه‌ها را آغاز کرده‌ایم و هشت نفر کاندیدا هستند که برای ریاست فدراسیون کبدی تلاش می‌کنند.

مقصودلو در خصوص موضوع بازنشستگی‌اش یادآور شد: من سه سال و نیم دیگر کارمند وزارت ورزش و جوانان هستم و با توجه به ایثارگری می‌توانم تا ۳۵ سال خدمت کنم.

وی اضافه کرد: در گذشته دو یا سه نفر برای ریاست فدراسیون کبدی ثبت نام می‌کردند اما اکنون به هشت نفر رسیده و دلیل آن پیشرفت کبدی ایران است.

لازم به ذکر است؛ دهمین دوره مسابقات کبدی مردان قهرمانی آسیا و پنجمین دوره مسابقات کبدی زنان قهرمانی آسیا از سوم تا پنجم آذرماه به میزبانی گرگان در سالن امام خمینی (ره) این شهرستان برگزار می‌شود.

ایران، هندوستان، پاکستان، کره جنوبی، ژاپن، تایلند، سریلانکا، عراق، ترکمنستان در هر دو بخش مزدان و زنان، افغانستان در بخش مردان و چین تایپه در بخش زنان، تیم‌های شرکت کننده در این رقابت‌ها هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *