سه شنبه , ۷ بهمن ۱۳۹۹

قایق بادبانی ایران در لیگ ستارگان جهان به آب می زند


به گزارش “ورزش تایمز” به نقل از روابط عمومی فدراسیون قایقرانی، مسئولان اتحادیه «لیگ ستاره‌های بادبانی» به طور رسمی از ایران دعوت کرده‌اند تا در رقابت‌های سال ۲۰۲۲ حضور داشته باشد. احمد احمدی ملی پوش بادبانی کشورمان کاپیتان این قایق است و پس از مشخص شدن ترکیب نهایی، تیم ملی تمریناتش را برای حضور در این رویداد مهم آغاز خواهد کرد.

حضور در رقابت‌های زیر نظر Stars Sailors League یک اتفاق تاریخی برای قایقرانی ایران به حساب می‌آید و برای اولین بار اتفاق می‌افتد که می‌تواند زمینه ساز رشد و توسعه بادبانی در کشورمان باشد و نماینده‌های ایران نیز می‌توانند پتانسیل خود در این رشته را به نمایش بگذارند.

اتحادیه SSL، در دنیای بادبانی به عنوان یک نهاد بزرگ جهانی شناخته می‌شود و رقابت‌های مختلفی برگزار می‌کند که قرار است قایق ایران در مسابقه کاپ طلایی در سال ۲۰۲۲ به میزبانی سوئیس حضور داشته باشد.

اهالی این رشته اهمیت این رویداد در بادبانی را همانند جام جهانی برای فوتبال توصیف می‌کنند که حالا قرار است برای نخستین بار ایران نیز در آن حضور داشته باشد.

در قایق‌های این مسابقه که تحت عنوان کاپ طلایی برگزار می‌شود بهترین سیلورهای ۵۶ کشور حضور دارند و در قالب تیم‌های ملی خود رقابت خواهند کرد.

احمد احمدی ملی پوش بادبانی ایران که برای تمرینات خود در مسیر کسب سهمیه المپیک به اسپانیا سفر کرده به عنوان نماینده بادبانی ایران و کاپیتان این قایق با مسئولان اتحادیه درباره نحوه شرکت در این مسابقات و حضور قایق کشورمان در آب‌های بین المللی مذاکره کرده و ثبت نام قایق ایران انجام شده است.

در این رقابت‌ها کشورهای صاحب سبک بادبانی و قهرمان‌های المپیک این رشته حضور دارند و قرار است در قالب تیم‌های ملی مختلف به آب بزنند و مسابقه دهند که در میان آنها قایق بادبانی کشورمان نیز برای نخستین بار در آب‌های بین المللی حضور خواهد داشت و رقابت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *