یکشنبه , ۱۶ خرداد ۱۴۰۰

فرمول تعیین پاداش مدال‌آوران توکیو/ تلاش برای پرداخت در دولت فعلی


به گزارش “ورزش تایمز”، با اعلام وزارت ورزش و طبق مصوبه شورای معاونان این وزاتخانه، ورزشکارانی که در بازی های المپیک توکیو موفق به کسب مدال طلا شوند ۲ میلیارد تومان به عنوان پاداش دریافت می کنند. این رقم برای ورزشکارانی که در این بازی ها صاحب مدال نقره یا برنز شوند به ترتیب ۱.۲۵۰ میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان خواهد بود.

ژاله فرامرزیان معاون توسعه منابع مالی و انسانی وزارت ورزش در مورد این پاداش ها و مبنای تعیین آنها توضیح داد.

وی در این زمینه گفت: برای تعیین پاداش ها دستورالعمل مشخصی داریم، در این دستورالعمل امتیازات برای هر رنگ مدال به ترتیب ۴۰۰، ۲۵۰ و ۱۵۰ امتیاز تعیین شده است اما عدد آن مشخص نبود. بعد از بررسی های لازم برای بازی های المپیک عدد مورد نظر برای هر امتیاز به میزان ۵ میلیون تومان تعین شد.

معاون وزیر ورزش تصریح کرد: بدین ترتیب برای طلای المپیک رقم ۲ میلیارد تومان (۴۰۰ ضربدر ۵) به دست آمد.طلایی های تیمی نصف این پاداش را دریافت می کنند. رقم پاداش مدال آوران نقره و برنز هم با این فرمول تعیین شد.

فرامرزیان در مورد پاداش مدال آوران در بخش تیمی تصریح کرد: پاداش مصوب برای مدال آوران نصف می شود. یعنی در صورت کسب مدال طلا در بخش تیمی پاداش هر ورزشکار یک میلیارد تومان می شود.

وی در پاسخ به پرسش “ورزش تایمز” مبنی بر اینکه «بعد از المپیک توکیو شاهد جابه جایی دولت خواهیم بود با این حساب پاداش مدال آوران در توکیو در همین دولت پرداخت می شود یا به دولت بعد واگذار می شود؟»، گفت: افتخار ما این است که در این دولت، علاوه بر آنچه خود متعهد شده بودیم، به تعهدهای به جامانده از قبل هم عمل کردیم. در مورد پاداش مدال آوران توکیو هم اگر تا زمانی که ما در دولت فعلی هستیم، اعتبار لازم تامین شود آن را پرداخت خواهیم کرد در غیر اینصورت به دولت آتی موکول می شود.

معاون توسعه منابع مالی و انسانی وزارت ورزش نسبت به پرداخت شدن پرداخت پاداش مدال آوران توکیو در دولت سیزدهم به نوعی اطمینان خاطر داد و گفت: در صورتیکه ما به هر دلیلی نتوانیم پاداش مدال آوران را پرداخت کنیم قطعا در دولت جدید این کار انجام می شود. دولت ها عوض می شوند اما حکومت که عوض نمی شود، تکالیف آنها بر عهده یکدیگر است همانطور که ما هم تکالیف دولت‌های قبل را انجام دادیم.

فرامرزیان در پاسخ به پرسش دیگر “ورزش تایمز” مبنی بر اینکه «برای تامین اعتبار لازم جهت پرداخت پاداش مدال آوران توکیو اقدامی انجام شده است؟»، پاسخ مثبت داد اما در عین حال برخی مشکلات مالی وزارت ورزش را یادآور شد.

وی گفت: مکاتبه کرده ایم و اعلام کرده ایم که می خواهیم بلافاصله بعد از مدال آوری، پاداش مدال آوران را پرداخت کنیم. در عین حال میزان تخصیصی که دریافت کرده‌ایم. سعی کردیم در سیستم‌ اداری و مالی تمام عملیات‌ها را متوقف کنیم و هزینه‌های جاری را به حداقل برسانیم تا فعلا هدف خود را پیش ببریم. فعلا حقوق و مزایا را پرداخت کرده ایم.

معاون وزیر ورزش همچنین در مورد پاداش سنوات گذشته مدال آوران و اینکه پاداش پرداخت نشده ای باقی مانده است، گفت: هر آنچه بر عهده داشتیم انجام داده‌ایم. فقط پاداش مربوط به سال ۹۹ باقی مانده است. البته رویدادهای این سال خیلی کم بود طوریکه اگر محاسبه شود، عدد کمی خواهد شد به گونه ای که قابلیت پرداخت را دارد.

ژاله فرامرزیان در مورد نیاز مالی وزارت ورزش طی دو ماه آینده گفت: کل بودجه وزارت ورزش در ردیف اصلی ۷۳۰ میلیارد تومان است اگر قرار بود یک دوازدهم‌ها به ما پرداخت شود خیلی بیشتر از اینها بود. حداقل برای دو ماه آینده ۳۰۰ میلیارد تومان پول نیاز داریم تا بتوانیم مجموعه عملیات اداری دستگاه و امورات فدراسیون‌ها را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *