سه شنبه , ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸

فدراسیون‌ها ملزم به تشکیل کمیته پیشکسوتان شدند


به گزارش “ورزش تایمز”، مسعود سلطانی فر ظهر امروز ضمن بیان این مطلب گفت: بخش قابل توجهی از ورزش ایران و تاریخ سازان ورزش ایران که دل مردم را شاد کردند و باعث عزت ایران شدند در این جلسه حضور داشتند. وظیفه ما است که به مشکلات پیشکسوتان رسیدگی کنیم. بخشی از این قشر با مشکلاتی مواجه هستند که باید به آنها رسیدگی شود.

وی ادامه داد: در صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان اقداماتی را انجام داده ایم تا بتوانیم شرایط را برای زندگی بهتر پیشکسوتان فراهم کنیم. مهمتر از همه اینکه بتوانیم از تجربیات و دانش این افراد استفاده کنیم و دانش آنها به نسل بعدی منتقل شود.

سلطانی فر خاطرنشان کرد: برخی دوستان عنوان می‌کردند که ما قهرمان بودیم اما تا به حال ساختمان وزارت ورزش و کمیته المپیک را ندیده بودیم. برخی هم مدال‌ها و افتخاراتشان را تقدیم کردند که در آینده این روال ادامه خواهد داشت.

وزیر ورزش ادامه داد: در جلسه امروز دستور دادم که همه فدراسیون‌ها ملزم به تشکیل کمیته پیشکسوتان شوند و با حضور جمعی از پیشکسوتان همان رشته از تجربیات آنها استفاده شود. اگر در هر فدراسیون ۱۰-۱۵ نفر از پیشکسوتان حضور داشته باشند نتایج مثبت و تأثیرگذاری خواهد داشت. آرامشی که الان در ورزش بوجود آمده است سیاست ما و کمیته المپیک است و همه باید کمک کنند که ورزش از حاشیه‌ها دور باشد و اختلافات کنار گذاشته شود. این دوستی‌ها و محبت‌ها می‌تواند در توسعه ورزش کشور تاثیر مثبت بگذارد. در هیچ جامعه ملتهبی ورزش توسعه پیدا نخواهد کرد.

وی با ارائه گزارشی از اتفاقات و رویدادهای که در سال جاری برای ورزش ایران رخ داده است گفت: در جام ملت‌های آسیا به خاطر اشتباه کوچک چند بازیکن نتوانستیم قهرمان شویم. این در حالی بود که ما شایستگی رسیدن به عنوان قهرمانی را داشتیم. در رشته‌های دیگر هم موفقیت‌های خوبی کسب کرده ایم. کارنامه ورزش ایران در سال ۹۷ مفید و قابل قبول بوده است. این در سایه همدلی و اتحاد همه اهالی ورزش شکل گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *