شنبه , ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

صندوق حمایت از قهرمانان ورزش در فهرست فدراسیون‌ها قرار گرفت!


به گزارش “ورزش تایمز”، صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش سال ۱۳۸۳ به موجب قانون برنامه سوم توسعه و با تصویب هیات وزیران تحت نظارت سازمان تربیت بدنی وقت تشکیل و آغاز و به کار کرد.

بعد از ادغام سازمان تربیت بدنی با سازمان ملی جوانان و تشکیل وزارت ورزش، این صندوق با هدف جذب کمک های مالی به منظور حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش به فعالیت های خود به عنوان زیر مجموع این وزارتخانه ادامه داد.

تا به امروز صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش به صورت هیات امنایی اداره می شد. حالا بعد از ۱۶ سال و طبق قانون تاسیس وزارت ورزش یا همان «اهداف، وظایف و اختیارات وزارت ورزش» این صندوق از این پس در فهرست  نهادها و موسسات عمومی غیردولتی قرار گرفته است؛ فهرستی که فدراسیون های ورزشی هم جزو آن به حساب می آیند.

بدین  ترتیب از این پس نهادهای نظارتی که همیشه بر عملکرد فدراسیون ها در حوزه های مختلف نظارت دارند، می توانند بر صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش و فعالیت های این صندوق هم نظارت داشته باشند.

دیگر اینکه به واسطه قرار گرفتن نام صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان ورزش در فهرست نهادها و موسسات عمومی غیردولتی، باید اساسنامه ای جدید برای این صندوق تصویب شود.  ۶ ماه مهلتی است که برای تدوین و تصویب این اساسنامه در هیات وزیران در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *