دوشنبه , ۲۲ مهر ۱۳۹۸

صالحی امیری: برای گرفتن ویزای آمریکا هم چالش زیادی داشتیم


به گزارش “ورزش تایمز”، سید رضا صالحی امیری در حاشیه نشست هم اندیشی اعضای کمیسیون های کمیته ملی المپیک که امروز سه شنبه در محل این کمیته برگزار شد، گفت: از ابتدای ورود به کمیته ملی المپیک نهادی را تحت عنوان شورای راهبردی شکل دادیم. این نهاد ۱۷ عضو دارد که روسای کمیسیون های کمیته ملی المپیک به حساب می آیند.

وی با بیان اینکه کمیسیون ها حکم اتاق فکر کمیته ملی المپیک را دارند، ادامه داد: دیگر دوران تصمیم گیری فردی گذشته و باید از مدیریت جمعی و ظرفیت های دیگران هم استفاده کنیم. در حال حاضر ۱۵۰ نفر در قالب ۱۷ کمیسیون فعالیت دارند. یکی از کمیسیون های ما روانشناسی است. به هر حال بخشی از چالش های ما در رویدادهای ورزشی این است که ورزشکار دچار شوک می شود و وجود روانشناس در کنار تیم ها می تواند کمک کند.

صالحی امیری همچنین با اشاره به معطل شدن اعضای تیم ملی والیبال در شیکاگو آمریکا تصریح کرد: برای گرفتن ویزای اعضای تیم ملی والیبال چالش زیادی داشتیم. از دو هفته پیش درگیر این موضوع بودیم. حتی کمیته ملی المپیک آمریکا و شخص توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک و معاونش هم پیگیر این موضوع بودند. باند بی‌منطقی در آمریکا حاکم است. این باند با تصمیمات نادرست تمام معادلات جهانی را بر هم می زند.

وی با بیان در رابطه با معطل شدن اعضای تیم ملی والیبال روز گذشته جلسه داشتیم، خاطرنشان کرد: طبق گزارش های رسیده این رفتار آمریکایی ها نشان می دهد که آنها بیشتر دنبال اقدام روانی بوده اند اما ما معطل کردن بازیکنان را رسماً به کمیته بین المللی المپیک اعلام کردیم. اگر ما چیزی را رسماً اعلام نمی کنیم دلیل بر این نیست که اقدامی انجام نداده ایم. ما برای ویزا ندادن به تکواندوکاران هم خیلی اعتراض کردیم و سه راه حل دادن وایلد کارت (سهمیه اعطایی)، برگزاری رویداد مشابه و یا دادن امتیاز را پیشنهاد دادیم.

رئیس کمیته ملی المپیک با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی دشمنان زیادی دارد، اظهارداشت: ما اصولی داریم و به آنها وفاداریم. ما در کمیته ملی المپیک، کمیته ای را برای موضوعات خاص در سطوح بین المللی تشکیل دادیم.

وی در مورد آخرین شرایط اساسنامه کمیته ملی المپیک گفت: فرایند کارشناسی اساسنامه در کمیته ملی المپیک از دوره قبل آغاز شده بود. وقتی من آمدم به این فرآیند سرعت دادم. در طی ۱۳ بار رفت و برگشت به کمیته بین المللی المپیک در نهایت تصویب شد و الان هم در نوبت صحن دولت است.

صالحی امیری در مورد تعیین تکلیف دبیر کل کمیته ملی المپبک نیز گفت: دبیر کل کمیته ملی المپیک امسال مشخص می شود. هر زمان به نتیجه برسیم اعلام می کنیم. الان سرپرست دبیرکل داریم و جای نگرانی نیست. روند فعالیت های کمیته به صورت جدی دنبال می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *