جمعه , ۲ فروردین ۱۳۹۸

شب‌های زیبا در انتظار تهرانی‌ها/ پخش مسابقات جام‌جهانی در پارک ها


به گزارش “ورزش تایمز”، محمدصادق حسنی با حضوردر نشست خبری سازمان ورزش شهرداری تهران  در خصوص برنامه های این سازمان در ماه مبارک رمضان افزود: مسائل مربوط به ورزش شهرداری معمولا جذابیت رسانه ای ندارد. به همین خاطر کار سختی داریم تا فعالیت های اجتماعی مان را که کاملا از لحاظ انسانی واخلاقی سودده است به گوش همشهریان برسانیم.

وی ادامه داد: برنامه هایمان بیشتر در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی است. در ماه مبارک رمضان نیز می خواهیم از این فرصت استفاده کنیم. به نظرم بهترین فرصت است تا این روزهای مبارک را تبدیل به پرهیجان ترین و با نشاط ترین هفته های سال کنیم. قصدمان هم استفاده از زمان مناسب افطار تا سحر است تا شب های تهران را شب های زیبا کنیم.

سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران در خصوص استفاده این سازمان از مجموعه ورزشی خود در ماه رمضان اذعان داشت: بیش از ۴۰۰ مجموعه در حال فعالیت هستند که خوشبختانه مورد استقبال همشهریان تهرانی قرار گرفته است. آمار بسیار خوبی از مشارکت مردمی داریم که نشان می دهد بیش از ۶۵ درصد ظرفیت سالن هایمان مورد اقبال مردم تهران و حومه قرار گرفته است.

حسنی در ادامه در باره برنامه های ورزشی این سازمان در ماه مبارک رمضان تصریح کرد: ۴ روش مختلف را پیش رو گرفتیم تا مشارکت حداکثری شهروندان تهرانی را در شب های رمضان داشته باشیم. اول از پردیس های تفریحی ورزشی که ۱۱ عنوان را در ۲۰۰ قالب پیاده کردند برای کمک به ورزش شهری بهره گرفتیم. خوشبختانه واکنش بسیار خوبی از مردم دریافت کردیم. همچنین مسابقات رقابتی بانوان را در قالب بازیهای تیمی و انفرادی برگزار کردیم که آمار فوق العاده و شگفت انگیزی برای خودمان داشته است. بیش از ۱۰ هزار تیم در قالب فعالیت های ورزشی بانوان در ۱۷ رشته مختلف  همچون ایروبیک، فوتسال، والیبال و شنا شرکت داشتند.

وی ادامه داد: در بخش مسابقات آقایان نیز بیش از ۷۰ هزار مسابقه در حال برگزاری است. حدود ۱۰۰ هزار نفر در قالب های مختلف در رقابت های بانوان و آقایان حضور دارند. برای اولین بار جام فوتسال احزاب را برگزار کردیم. همچنین جام محلات و جام شهدا و ایثارگران نیز در حال پیگیری است.

سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران درباره میزان تقریبی حضور شهروندان تهرانی در این رقابت ها اظهار داشت: فکر می کنم بیش از یک میلیون شهروند در ماه مبارک رمضان در طرح های ما حضور دارند. در کنار رقابت های مختلف ورزشی، کارگاههای مختلفی نظیر کارگاه مهارت های ارتباطی ورزشی را برگزار کردیم.

حسنی خبر از برنامه ویژه سازمان ورزش شهرداری در روز عید فطر داد و گفت:دنبال این هستیم در مراکزی که نماز عید فطر برپا می‌شود جشنواره های ورزشی برگزار کنیم. امیدوارم این امر محقق شود.

وی در خصوص اینکه آیا سازمان ورزش شهرداری برنامه ای برای پخش بازیهای جام جهانی در پارک ها دارد یا خیر تصریح کرد: طرح بسیار خوبی را در این زمینه آماده کردیم اما برای اجرای آن نیاز به تمهیدات ویژه است تا ارگان ها و سازمانهای مربوطه اجازه بدهند. ما قول می دهیم اگر این کار را به ما محول کنند تجربه و لذت خوبی را به تهرانی ها بدهیم. اراده ما پخش بازیهای جام جهانی در پارک ها و اماکن ورزشی است.

سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران درباره واگذاری اماکن ورزشی اذعان داشت: مهمترین موضوعی که در این باره پیگیر بوده ایم شفافیت در واگذاری برخی اماکن ورزشی به بخش خصوصی است. به تمامی ارکان سیستم اعلام کردم اگر کوچکترین تخلفی رخ دهد خودم شخصا مزایده را باطل می کنم. دو، سه بارهم مجبور شدم این کار را عملی کنم. تا کنون ۶۰ مجموعه واگذار شده است.

حسنی در پایان درباره بحث بازگرداندن ورزشگاههایی که پیش از این شهرداری تهران در اختیار دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تهران قرار داده بود، خاطرنشان کرد: این موضوع در توان سازمان ورزش شهرداری تهران نیست و اصلا به ما مربوط نمی شود. اگر مسئولن عالیرتبه تصمیم گیری کنند اقدامات مقتضی را انجام می دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *