دوشنبه , ۱۰ آذر ۱۳۹۹

شاید رویداد جدیدی برای توزیع سهمیه پارالمپیک برگزار نشود


به گزارش “ورزش تایمز”، هادی رضایی در نشست خبری که امروز به صورت آنلاین برگزار شد به نشست روز گذشته ستاد بازی‌های پارالمپیک اشاره کرد و با یادآوری حضور نمایندگان برخی فدراسیون در این نشست گفت: اعزام حداقلی با لحاظ کردن جدول چهارگانه همچنان سیاست مورد تاکید در رابطه با بازی‌های توکیو است.

وی با بیان اینکه امروز نشستی با مسئولان برگزار کننده پارالمپیک ۲۰۲۰ و همچنین کمیته بین‌المللی پارالمپیک برگزار شد، خاطرنشان کرد: در این نشست در مورد برنامه‌های مرتبط با کاروان ورزش ایران مانند اعزام، تعداد افراد و تیم‌های مختلف، برنامه حضور در دهکده و نحوه آن در شرایط کرونایی، افتتاحیه و اختتامیه بازی‌ها، نوع اتاق‌ها، غذاخوری، نحوه اعزام خبرنگاران و … بررسی شد. در مجموع بر این موضوع تاکید شد که محدودیت‌های سخت‌تری نسبت به گذشته وجود دارد.

دبیرکل کمیته ملی پارالمپیک با یادآوری اینکه بیش از ۱۷۰ کشور در پارالمپیک توکیو نماینده دارند که بیش از ۴ هزار ورزشکار شرکت کننده را موجب می‌شوند، خاطرنشان کرد: در واقع هیچ تغییری در تعداد شرکت کنندگان در بازی‌های توکیو ایجاد نمی‌شود. البته که این تعداد ورزشکار پس از کسب سهمیه در بازی‌های توکیو حاضر می‌شوند.

بنا بر اعلام رضایی در رابطه با نمایندگان رسانه‌ای در بازی‌های توکیو محدودیت‌هایی ایجاد شده است. وی گفت: در جایگاه عکاسان محدودیت قائل شده‌اند تا فاصله اجتماعی رعایت شود. محدودیت‌هایی هم در اعزام همراهان وجود خواهد داشت. در کل اینکه کمیته برگزاری بازی‌ها جدولی برای ما فرستاده که محدودیت‌های موردنظر در آن مشخص است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر مهیا نبودن حریف تمرینی برای جودوکاران نابینا گفت: برای اینکه جودوکاران همراهِ تمرینی داشته باشند قبلاً مجوز داده بودیم. آنها حتی در اردوی تمرینی کیش حریف تمرینی داشتند. به نظرم این موضوع امکان پذیر است و کمیته پارالمپیک هم هزینه‌هایش را پرداخت می‌کند.

سرپرست کاروان ایران در پارالمپیک توکیو در مورد جایگزین مرحوم راضیه شیرمحمدی – پاراتیراندازی که بعد از کسب سهمیه درگذشت- گفت: کمیته پارالمپیک از یک سیاست اعزام پیروی می‌کند. دیگر اینکه به طور کلی IPC شرایطی خاصی دارد و در توکیو هیچ فردی کلاس‌بندی نمی‌شود. در واقع کسانی می‌توانند شرکت کنند که کلاس‌بندی شده باشند. با توجه به همین مسئله نیز، قانون اجازه نمی‌دهد که خانم عسگری اعزام شود. او از سوی IPC کلاس‌بندی نشده و بنابراین نمی‌تواند اعزام شود. ضمن اینکه بحث کسب سهمیه، ملاکی برای اعزام نیست.

وی درباره واکسیناسیون ورزشکاران دارای سهمیه پارالمپیک نیز اینچنین توضیح داد: طبق مصوبه روز گذشته ستاد بازی‌های پارالمپیک خود اظهاری از طرف ورزشکاران انجام می‌شود. بنابراین به محض احساس بیماری، موضوع باید از طرف ورزشکار به ما اعلام شود تا اقدامات لازم انجام شود. این موضوع شامل همه بیماری‌ها می‌شود و فقط شامل کرونا نیست. مقرر شد که ورزشکاران برای خودشان و اعضای خانواده‌هایشان خوداظهاری کنند تا اگر مشکلی وجود داشت، اقدامات سریع انجام شود.

رضایی با بیان اینکه احتمالاً مسابقه دیگری برای کسب سهمیه پارالمپیک برگزار نشود، یادآور شد: شاید اعزام براساس کلاس بندی و رنکینگ صورت بگیرد ضمن اینکه برای شنا مسابقاتی وجود ندارد و این رشته در لیست اعزام نیست.

به گفته سرپرست کاروان پارالمپیک و طبق مصوبه ستاد پارالمپیک حقوق ورزشکاران شانس مدال نقره و برنز به طور کامل در سه ماه آخر سال پرداخت می‌شود و دیگر به صورت واریز پنجاه درصدی نخواهد بود.

رضایی در موردتیم فوتبال پنج نفره و احتمال اعزام این تیم به توکیو تصریح کرد: دعا می‌کنیم یک تیم انصراف بدهد تا تیم ایران جایگزین شود. برای پارالمپیک ریو تیم هفت نفره هم همین مشکل را داشت اما یک ماه قبلش روسیه محروم شد و ایران در برزیل حضور یافت و در نهایت نایب قهرمان شد. این امید باید برای همه در اعزام وجود داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *