پنجشنبه , ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

سوگند رحمانی: هدفم کسب مدال تیروکمان المپیک آرژانتین است


به گزارش “ورزش تایمز”، در جریان مسابقات تیر و کمان قهرمانی آسیا که هفته گذشته در بنگلادش برگزار شد و در بخش ریکرو نوجوانان، سوگند رحمانی در مرحله فینال برابر حریفی از کره شمالی در تیرطلایی شکست خورد و به عنوان نایب قهرمانی دست یافت. البته این عنوان در حالی برای رحمانی به دست آمد که وی با صعود به فینال، برای بازی های المپیک ۲۰۱۸ آرژانتین کسب سهمیه کرده بود. 

این کماندار کشورمان در گفتگو با “ورزش تایمز” در مورد مسابقات بنگلادش و سهمیه به دست آمده برای بازی های المپیک توضیح داد و گفت: رقابت ها به خصوص در رده سنی نوجوانان اهمیت زیادی داشت چون آخرین شانس کسب سهمیه برای المپیک بود. من در مسابقات آرژانتین که حدود دو ماه پیش برگزار شد، نتوانستم صاحب سهمیه شوم به همین دلیل مصمم بودم تا از مسابقات بنگلادش به سهمیه برسم.

وی با بیان اینکه مسابقات بنگلادش سطح خیلی بالایی داشت، ادامه داد: همه کماندارانی که در آسیا هستند، سطح بالایی دارند. البته کره جنوبی حریف قدرتمندی بودکه در این رقابت ها شرکت نداشت چون در آرژانیتن کسب سهمیه کرده بود اما سایر کشورها با ترکیب کامل آمده بودند تا کسب سهمیه کنند. ۱۸ کماندار در بخش ریکرو دختران حضور داشتند که از میان آنها من همراه با نمایندگان کره شمالی و هند صاحب سهمیه شدیم.

رحمانی که در جریان مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک با چهار کماندار از کشورهای هند (۲ نفر)، مراکش و کره شمالی رقابت کرد، یادآور شد: با صعود به فینال، سهمیه ام برای المپیک مسجل شد با این حال فینال سخت و پر استرسی را برابر حریف کره شمالی تجربه کردم. به هر حال همه دوست دارند که مقام اول مسابقات را کسب کنند. من هم برای کسب این عنوان خیلی تلاش کردم، تا آخر هم جنگیدم اما نشد. وقتی در امتیاز ۵ مساوی شدیم، حریفم در تیر طلایی برنده شد و عنوان نخست را از آن خود کرد. 

کماندار المپیکی ایران در ادامه تصریح کرد: تا قبل از مسابقات آرژانتین، من هیچ تجربه ای از حضور در رقابت های خارج از سالن نداشتم. تمام مسابقاتی که تا قبل از این در آن شرکت کرده بودم، داخل سالن بود و اتفاقا از حضور در آنها صاحب سه مدال هم شده بودم. مسابقات آرژانتین و بنگلادش تجربه ای جدیدی برای من بود. از این تجربه می توانم برای المپیک ۲۰۱۸ استفاده کنم.

وی در مورد اینکه برای المپیک ۲۰۱۸ آرژانتین چه هدفی دارد، یادآور شد: قطعا هدفی غیر از مدال ندارم. تلاش و هدفم این است که اول در المپیک آرژانتین مدال بگیرم و اینگونه برای المپیک بزرگسالان و مدال آوری در آن آماده شوم. با این اعتقاد چنین هدفی را برای خود ترسیم کرده ام که هیچ کاری غیرممکن نیست و همه چیز به خودمان بستگی دارد. 

کماندار ریکرو کشورمان تاکید کرد: برای المپیک آرژانتین باید به گونه ای تمرین کنم که کمتر مرتکب اشتباه شوم. المپیک جای اشتباه کردن نیست. به خصوص در رده سنی جوانان که فرصت حضور در آن به خاطر شرایط سنی خیلی زود برای ورزشکاران تمام می شود. خود من هم فقط در این دوره می توانم شرکت کنم. 

سوگند رحمانی در پایان گفت: فکر می کنم برنامه تمرینی فدراسیون از یک ماه دیگر آغاز شود اما من خودم بعد ازچند روز استراحت تمریناتم را آغاز می کنم. فقط امیدوارم تمرینات ذهنی هم در برنامه فدراسیون باشد و بتوانیم از حضور روانشناس استفاده کنیم. به هر حال در تیروکمان، ورزشکار هرچه از نظر ذهنی آماده تر باشد بهتر می تواند کار کند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *