شنبه , ۱۶ فروردین ۱۳۹۹

سه رشته ورزشی جدید به مسابقات کشورهای آسیای میانه اضافه شد


به گزارش “ورزش تایمز”، اجلاس دبیران کل کمیته های ملی المپیک آسیای میانه در شهر نورسلطان قزاقستان با حضور کیکاوس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک برگزار شد.

کیکاوس سعیدی در این باره گفت: در این نشست دبیران کل کمیته های ملی المپیک کشورهای ایران، افغانستان، قرقیزستان، ترکمنستان، ازبکستان و تاجیکستان حضور داشتند.  اجلاسی  یک روزه که با هدف بررسی  نحوه برگزاری بازی های کشورهای منطقه آسیای میانه در سال ۲۰۲۱ برگزار شد.

وی تصریح کرد: در دوره های گذشته مسابقات کشورهای آسیای میانه  در ۱۲ رشته برگزار می شد اما در این اجلاس پیشنهاد شد تا رشته های واترپلو، کاراته و تیروکمان نیز به این رقابت ها اضافه شود.

دبیر کل کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: به همین منظور مقرر شد کار گروهی متشکل از نمایندگان کمیته های المپیک کشورها به زودی برای بررسی بیشتر درباره نحوه برگزاری، رشته ها و قوانین مربوطه تشکیل شود تا پس از بررسی نهایی موارد لازم در حاشیه بازی های المپیک ۲۰۲۰ در نشستی با حضور روسا و دبیران کل کمیته های ملی المپیک کشورهای عضو تصویب شود.

سعیدی تاکید کرد: در حاشیه اجلاس دبیران کل کمیته های ملی المپیک کشورهای آسیای میانه نشست هایی هم به طور جداگانه با دبیران کل کمیته های المپیک کشورهای قزاقستان و ترکمنستان و همچنین با نایب رئیس کمیته ملی المپیک قزاقستان هم ملاقاتی  داشتیم که بسیار مفید و سازنده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *