پنجشنبه , ۲ اسفند ۱۳۹۷

سلب حق رای رئیس فدراسیون بدمینتون برای مجمع انتخاباتی فردا


به گزارش “ورزش تایمز”، طبق قانون مربوط به مجامع انتخاباتی فدراسیون های ورزشی، کاندیداها حق رای ندارند اگرچه این قانون برای روسایی مستقر که کاندیدا شده اند فرق دارد. بر این اساس و در صورتیکه مجامع انتخاباتی در وقت قانونی خود و پیش از پایان دوره چهار ساله مدیریتی روسا برگزار شود، حق رای آنها – حتی در صورت کاندیدا شدن – محفوظ خواهد بود اما در غیر این صورت و حتی اگر یک روز از زمان چهار ساله روسای مستقر گذشته باشد، این حق از آنها سلب خواهد شد. 

بر همین اساس و بنا به تاکید مقامات وزارت ورزش، تلاش این وزارتخانه از ابتدای سال جاری بر این بود تا حق رای برای روسا در مجامع انتخاباتی فدراسیون های آنها محفوظ بماند. در همین راستا و به جز تیروکمان که انتخاباتش در شرایطی خاص و در دوره سرپرستی شجاعی برگزار شد، انتخابات دو فدراسیون شمشیربازی و سوارکاری با لحاظ کردن همین مورد قانونی به سرانجام رسید طوریکه روسای این فدراسیون ها (فضل الله باقرزاده و مسعود خلیلی) که خود از کاندیداها هم بودند، حق رای داشتند اما این حق رای برای رئیس بدمینتون محفوظ نخواهد بود.

انتخابات فدراسیون بدمینون فردا چهارشنبه برگزار می شود. محمدرضا پوریا رئیس این فدراسیون است که برای انتخابات فردا هم کاندیدا شده است. وی اول مردادماه سال ۹۳ با کسب اکثریت آرا (۳۴ رای از ۴۰ رای ماخوذه) برای دومین دوره متوالی رئیس فدراسیون بدمینتون شد. حالا با توجه به برگزاری انتخابات این فدراسیون در سوم مردادماه ، پوریا همچون دیگر کاندیداها حق رایی در انتخابات نخواهد داشت چراکه مجمع انتخاباتی به فاصله دو روز از پایان دوره چهار ساله ریاست وی برگزار می شود. 

در هر صورت و با این شرایط، مجمع انتخاباتی فدراسیون بدمینتون از ساعت ۱۴ فردا چهارشنبه در محل آکادمی ملی المپیک آغاز می شود. محمد فرجی نایب رئیس فدراسیون، کسری غفوری  و محمد آهنجان  در کنار محمدرضا پوریا کاندیداهیا این فدراسیون هستند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *