شنبه , 25 سپتامبر 2021

سرپرست تیم ملی تیراندازی: به کسب مدال دوباره امیدواریم 

[ad_1]

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به توکیو، رضا حسنی خو در حاشیه رقابت‌های نمایندگان ایران در المپیک توکیو گفت: با توجه به مساله تحریم‌ها و مشکلات اقتصادی کشور، نوسان ارز و به دنبال آن افزایش قیمت در تأمین فشنگ و تجهیزات، ورزشکاران با امکانات محدود کار بزرگی کردند.

وی گفت: یکی از موضوعات مهم که می‌تواند به ثبات ورزش و تیراندازی کمک کند توجه بیشتر دولت و حامیان مالی از ورزش است. ورزشکاران برای تهیه اسلحه مناسب باید حداقل ۶۰۰ میلیون ریال هزینه کنند.

سرپرست تیم تیراندازی به دیپلماسی ورزش هم اشاره کرد و افزود: ورزش جایی است که بیشتر دیده می‌شود، همین کسب مدال جواد فروغی در تپانچه بادی ۱۰ مترباعث انگیزه بیشتر کاروان ایران گردید. واکنش تعداد زیادی از فدراسیون‌ها از جمله آمریکا و مصر و ایتالیا و مسئولین فدراسیون جهانی با تبریک همراه بود و این نشان می‌دهد که باید بیش از این دیپلماسی ورزش تقویت شود.

حسنی خو اضافه کرد: این دیده شدن می‌تواند تأثیرات زیادی در سطح ارتقای دیپلماسی ورزشی داشته باشد زیرا یکی از مؤلفه‌های پیشرفت کشورها حوزه ورزش است.

عضوهیات رئیسه فدراسیون و تیراندازی در بخش دیگری درباره نقش ورزش در نشاط جامعه گفت: توجه به ورزش باعث نشاط می‌شود با چه میزان هزینه می‌خواستیم این نشاط را به جامعه تزریق کنیم، یکی از اتفاق‌های مهم این دوره ورزش کشور تفاهم بین کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش بود در گذشته شاهد صحنه‌های خوبی نبودیم است.

حسنی خو درباره کسب مدال دیگر در تیراندازی گفت: ما امید داریم مدال دیگری بگیریم تا دل مردم شاد شود.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *