یکشنبه , ۶ مهر ۱۳۹۹

سرمربی ایرانی دلسوزتر از هندی است/ هیچ گاه ترکیب اصلی نداشتیم


طاهره تیرگر در گفتگو با “ورزش تایمز” در خصوص ناکامی ایران در مسابقات کبدی زنان قهرمانی آسیا در گرگان، اظهار کرد: ما یک هفته قبل با تیم کره جنوبی در گرگان بازی دوستانه برگزار کردیم و در دیدار نیمه نهایی مقابل این تیم خیال‌مان از پیروزی راحت بود و کره جنوبی را رقیب‌مان نمی‌دانستیم.

وی افزود: همین موضوع موجب شد تا همان ابتدای بازی دو امتیاز عقب بیفتیم و نیمه نخست را با شکست به پایان برسانیم، با این وجود فکر می‌کردیم می‌توانیم در نیمه دوم جبران کنیم اما نمی‌دانم چه اتفاقی رخ داد که در نهایت شکست خوردیم.

وی تصریح کرد: به هیچ وجه برای تمام تیم قابل تصور نبود که باخت نیمه نخست را جبران نکنیم اما نتوانستیم بازی را برگردانیم تا از صعود به فینال و رویارویی با هندوستان باز بمانیم.

بازیکن تیم ملی کبدی بانوان ایران در خصوص اینکه تیم ملی کبدی بانوان در گذشته با سرمربی ایرانی نتایج بهتری کسب کرده، گفت: صد در صد با سرمربی ایرانی راحت‌تر بودیم، متاسفانه خانم «جین» سرمربی تیم ملی هیچ گاه یک ترکیب اصلی نداشت و سعی می‌کرد از تمامی بازیکنان استفاده کند و ما نمی‌دانستیم هفت بازیکن اصلی برای مسابقه چه کسانی هستند.

تیرگر اضافه کرد: در دیدار مقابل کره جنوبی در نیمه نهایی هم ترکیب اصلی ما آن ترکیب روز نخست بازی‌ها نبود و به همین دلیل بازیکنان ما با یکدیگر هماهنگ نبودند و امتیازات زیادی از دست دادیم.

وی ادامه داد: ما با خانم مقصودلو سرمربی پیشین و مدیرفنی فعلی تیم ملی کبدی بانوان راحت‌تر بودیم، زیرا ایشان دلسوزتر هستند و تجربه بیشتری دارند و به عقیده من یک هندوستانی روی کشور خودش بیشتری از ایران عرق دارد.

تیرگر در پاسخ به این سوال که فکر می‌کنید تیم ملی کبدی بانوان در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ حاکارتا چه نتیجه‌ای خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: هر شکستی پلی برای پیروزی است و شاید این شکست باعث شود تا بازی‌های آسیایی جاکارتا را جدی‌تر بگیریم، زیرا فکر می‌کردیم در مسابقات قهرمانی آسیا در گرگان قهرمان می‌شویم و در جاکارتا هم همین عنوان را تکرار می‌کنیم اما نتوانستیم در گرگان راهی فینال شویم.

وی یادآور شد: باید ایرادات تیم مشخص شود که در چه نقاطی ضعف داریم تا این نقاط ضعف را برای بازی‌های آسیایی جاکارتا برطرف و نتیجه خوبی بگیریم.

به گزارش “ورزش تایمز”، تیم ملی کبدی بانوان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا در گرگان به عنوانی بهتر از سومی مشترک دست پیدا نکرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *