دوشنبه , ۱۷ خرداد ۱۴۰۰

سجادی: وعده مدال نمی‌دهیم چون وضعیت برخی رشته‌ها مشخص نیست

به گزارش “ورزش تایمز”، نصرالله سجادی در نشست خبری که امروز دوشنبه در محل آکادمی ملی المپیک برگزار شد، در آغاز صحبت های خود به دستورالعمل های ابلاغی اخیر از سوی کمیته برگزاری بازی های المپیک اشاره کرد و گفت: به منظور حفظ سلامت بر کاهش تراکم در محل برگزاری بازی ها تاکید شده است به همین دلیل ورزشکاران فقط ۵ روز زودتر اجازه حضور در توکیو را دارند و زودتر از این محلی برای تمرین داده نمی شود.

وی ادامه داد: البته اگر اختلاف ساعت کشوری با ژاپن بیش از ۶ ساعت باشد می توانند ۲ روز زودتر از ۵ روز مقرر وارد توکیو شوند که این موضوع شامل ایران نمی شود چرا که اختلاف ما ۴.۵ ساعت است.

وی همچنین تصریح کرد: حداکثر۴۸ ساعت بعد از اتمام رقابت ها ورزشکاران باید محل بازی ها را ترک‌ کنند ، بعد از آن کارت ورزشکار ابطال می شود و به دهکده راه داده نمی شوند، البته استثناهایی در نظر گرفته شده که باید با هماهنگی انجام می شود.

سجادی بر انجام تست کرونا اشاره کرد و خاطرنسان‌کرد: اگر نتیجه ای مثبت شود فرد مورد نظر باید ۱۵ روز قرنطینه باشد، این موضوع شامل خبرنگاران‌ هم می شود.

سرپرست کاروان ورزش ایران در المپیک توکیو با یادآوری پیگیری تمرینات و اردوی المپیک‌ها تصریح کرد: خوشبختانه تا به امروز برای هیچ یک از المپین ها مشکل حادی ایجاد نشده است، نظارت های پزشکی اما کماکان ادامه دارد.

سجادی با بیان اینکه حدود ۴۵ روز به افتتاح المپیک باقی مانده است، گفت: شرایط ما به گونه ای است که همین امروز آماده حضور در بازی ها هستیم.

وی تاکید کرد: ورزشکاران در تمام‌ مدت حضور در توکیو در حالت قرنطینه دارند، آنها بلافاصله بعد از ورود به توکیو باید تست بدهند سپس وارد قرنطینه شوند که شامل سالن، هتل و محل بازی می شود.

سجادی در مورد پرچمدار کاروان ورزش ایران در المپیک توکیو نیز گفت که در نشست آتی ستاد در این زمینه تصمیم گرفته می شود.

وی در پاسخ به پرسشی در مورد مدال آوری کاروان و اینکه هیچ کسی وعده نمی دهد، گفت: این به این معنی نیست که ورزشکاران و تیم ها نمی دانند چه عملکردی دارند، شرایط برخی رشته ها مشخص نیست، در برخی رشته ها گروه بندی مشخص است اما در کل در تکواندو، کاراته، کشتی، شمشیربازی شانس بالای ٧٠ درصد برای مدال داریم، اما هنوز وضعیت برخی رشته ها مانند وزنه برداری مشخص نیست اما امید به مدال داریم.

سجادی د مورد اینکه «بریمانلو از طرف فدراسیون جهانی جودو صاحب سهمیه شد اما بعد از آن جودو ایران تعلیق شد، حالا تکلیف چه می شود؟»، گفت: ملاک ما اعلام رسمی فدراسیون جهانی و کمیته بین المللی المپیک به کمیته ملی المپیک است که هنوز موضوعی اعلام نشده است.

سجادی در مورد اینکه آیا تمهیداتی اندیشیده شده که اعضای کاروان بعد از برگشت هم مورد تست کرونا قرار بگیرند، گفت: در جریان بازی ها مدام از ورزشکاران و اعضای کاروان تست گرفته می شود.

وی در مورد بحث روانی ورزشکاران تصریح کرد: آمادگی روانی باید زودتر از آمادگی جسمانی آغاز شود و به زمان بیشتری نیاز دارد، فدراسیون ها و مربیان در این زمینه هوشیار هستند.

سجادی در پاسخ به پرسش “ورزش تایمز” در مورد محدودیت های کرونایی و احتمال مشکل روحی و روانی برای ورزشکاران به واسطه قرنطینه سفت و سخت گفت: شرایط برای همه یکسان است، یکی از مواردی که در تمام نشست ها مورد بحث است کووید ١٩ است، مربیان ما بیگانه نیستند، سابقه ذهنی من می‌گوید در ادوار قبل هم دغدغه ورزشکاران در جریان بازی ها حضور در تمرین و مسابقات بود، فقط در ادوار قبل ورزشکاران ازاد بودند و این دوره محدود هستند، فکر نمی کنم و بعید می دانم مشکلی پیش بیاید اما باز هم روی آن فکر می کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *